Коли ПЦУ стане патріархією.

Патріарх Філарет пояснив.

Не в моїх правилах доповнювати слова ієрархів Української церкви, але трошки додам:

Все йде за планом. Зараз задача – перехід екс-мп парафій до ПЦУ і одночасне налагоджування міжнародних зав’язків із закордонними церквами.

Як тільки процес міцно затвердиться – справа залишиться за малим. Все це може здійснитися за 3-5 років. Максимум 7-8.
*******
Почесний патріарх Православної церкви України Філарет розповів, за яких умов новостворена церква зможе отримати статус патріархату. Про це він повідомив в інтерв’ю виданню Главком, яке було опубліковано 15 березня.

За словами Філарета, його не запросили до Стамбула для отримання Томоса, тому що він знаходиться в чині патріарха, а ПЦУ перебуває в статусі митрополії.

«Мене не запросили тому, що вони не хочуть визнати УПЦ статус патріархату, а визнають поки тільки в статусі митрополії. А я патріарх, і якщо я буду присутній на цьому вручення як патріарх, то це означає, що Вселенський патріарх визнає українську церкву в статус патріархату», − підкреслив священнослужитель.

При цьому він вказав, що Константинополь не виключає можливість надання українській церкві статусу патріархату.

«Якщо все українське православ’я об’єднається в одну церкву, то це буде підстава для надання УПЦ статусу патріархату. Тому ми є патріархатом, але тільки в Україні, тобто невизнаним патріархатом. А визнані ми як Київська митрополія», − зазначив Філарет.

Він вважає, що завдання української церкви полягає «у продовженні об’єднання з парафіями та духовенством Московського патріархату».

«Коли ми об’єднаємося, тоді і звернемося до Вселенського патріарха з проханням надання нам статусу патріархату» − підсумував патріарх Філарет.

Почесний патріарх Православної Церкви в Україні Філарет вірить, що Українську церкву визнають патріархатом і розколу у світовому православ’ї не буде.


Коли ПЦУ стане патріархією.
5 (100%) 24 vote[s]