«Антиколомойський» закон вчора прийняли в цілому.

Хочу внести ясність:

.Але це лише перше читання. У кулуарах ВР говорять, що комітет отримав 7 днів на правки. (подивився графік ВРУ: пленарні засідання на 7 квітня не заплановані).

А враховуючи, що в фінкомітеті Гетманцева «рулять» маріонетки Коломойського- Дубінський та Палиця (заступник та секретар), можна уявити на користь кого будуть «правити».Коломойський не здасться.

В сьогоднішній статті на «УП»: («Зеленський vs Коломойський: битва за МВФ, в якій загинула монобільшість») говориться: «слуги» отримували погрози від невідомого адресата не голосувати. «Привіт, Слуга народу. Хочу дати тобі пораду.

Я тобі не раджу голосувати за закон, який забороняє повернення банків. Якщо у тебе є трохи мізків, то ти вже розумієш, що Зеленський клоун, і його ніхто не боїться вже. Влади немає…

А якщо ти проголосуєш за цей закон, ти станеш на все життя ворогом Коломойського.

Влади змінюються, а Коломойський буде завжди, запам’ятайте це. Вас буде Коломойський наздоганяти все життя. Він Вам життя не дасть.

Зеленський пару років і піде, а Вам жити в цій країні», – йшлося в повідомленні, яке УП переслали кілька депутатів «СН».

Telegram-каналами та соцмережами різних навколополітичних блогерів курсувала інформація про те, що за відмову голосувати за «антиколомойський» закон депутатам пропонують доволі суттєві суми грошей.

Отже вчора прогнозовано не голосували колишній гендиректор 1+1 Олександр Ткаченко, який вийняв картку, Бужанський та Куницький – не голосували, Дубінський та Василевська-Смаглюк – утрималися. ОПЗЖ та «Батьківщина» не дали жодного голосу.

А Юлія Тимошенко особисто натисла «проти». Майже всієї групи «За майбутнє» не було.

Натиснули «проти», «утримався» чи просто витягнули картку 67 депутатів.Монобільшість як явище політичного життя офіційно пішла в небуття.

Якщо фракція Зеленського у Раді зразка вересня 2019-го могла сама, без дискусій проголосувати будь-який закон 250 голосами, то вже навесні 2020-го від цієї моновеличі не лишилось і сліду.

Крім цього, у залі мінімум дві фракції, які 100% проти ухвалення закону – «Батьківщина», чию лідерку з Коломойським пов’язує дружба і не лише, та група «За майбутнє», яку в Раді ще називають «групою Коломойського-Авакова».

Перед голосуванням Тимошенко мала гарячу промову про «зовнішнє управління» і неконституційність «антиколомойського закону».Вчора «слуги» спромоглися дати 200 голосів за перше читання. Решту 67 дали «ЄС», «Голос» і «Довіра».7 квітня 200 голосів у «СН» може вже і не бути.

Влад Пономарь