Безвіз – це не тільки подорожування.

Бо дуже вигідно тримати людей в клітці, щоб вони не бачили що відбувається навколо, щоб вони не хотіли кращого.

Вкотре скориставшись безвізом, вкотре задав собі запитання чому штаб президента не акцентує увагу на цьому досягненні Порошенка. Точніше, акцентує, але так… з-поміж іншого.

Дійсно, для тих в кого був дипломатичний паспорт з введенням безвізу нічого не змінилося, але для звичайних громадян – це величезний крок вперед.

Починаючи від того, що тепер тобі не потрібно 100500 документів для отримання візи і принизливого чекання (особливо коли час підтискає), тепер ти можеш відчувати себе людиною, не витягуючи на кордоні 150 запрошень, довідок та іншого, тепер ти можеш подорожувати коли і куди хочеш… і закінчуючи тим, що безвіз – це не просто можливість подорожувати, це світоглядна річ.

Подорожуючи люди знайомляться, щось запозичують для себе і свого бізнесу, розбивають стереотипи як з позитивної так і з негативної точок зору.

Якщо уважно придивитися до візової політики сучасних диктатур, то громадянам цих країн спеціально обмежують виїзд, а інколи навіть унеможливлюють.

Те ж саме стосується в’їзду в ці країни. 
Те саме було і в нас. В 2009 році українці могли безвізово подорожувати тільки в 50 країн світу (колишні країни СССР і країни з безвізовим в’їздом для громадян всіх країн). В 2013 році – 77 країн.

А чому? – Бо дуже вигідно тримати людей в клітці, щоб вони не бачили що відбувається навколо, щоб вони не хотіли кращого.

Це дає можливість розказувати електорату казки про нові курси, маніпулювати людьми, робити некоректні порівняння та й просто брехати людям.

Сьогодні українці можуть безвізово подорожувати в 131 країну світу. З кожним роком зростає пасажиропотік українських аеропортів, на наш ринок заходять лідери авіаперевезень.

Українці подорожують, українці змінюються, українці дорослішають.

І це, на мій погляд, є запорукою того, чому українці не скотяться в диктатуру і збережуть свою державу в часи випробувань.