Букмекерские рейтинги кандидатов.

Останніми днями спостерігаю як багато читачів постять обновлені коефіцієнти букмекерських компаній, де Порошенко на першому місці.

В соціологічних рейтингах Порошенко теж дуже сильно росте останнім часом, хоч досі залишається другим.

Я й далі скептично відношуся до вказаної «соціології», вважаю ці «соціологічні рейтинги» фальшивими, але вже можна констатувати важливу річ: спроба переконати суспільство фальсифікованими низькими рейтингами Порошенка і високими рейтингами якихось політичних блазнів — провалилася.

Тепер так звані «соціологи», в наближені виборів, з огляду на ймовірні результати виборів, змушені давати Порошенку більші показники ніж були раніше, а його конкурентам менші ніж були раніше.

Бо ж можна витягнути якусь Вєрку Сердючку (а чого не Зеленського, наприклад?), при тому що ніяких заяв Вєрка не робила, малювати їй рейтинги і казати, що вона буде вашим президентом. Тобто, можна з допомогою соціології намагатися генерувати справжню підтримку.

Можна з допомогою програмного алгоритму залучити до своїх рядів 500 000 волонтерів. Можна придумати 100 регіональних штабів ЗеКоманди. Але де це все в реальності?

Бо ж можна витягнути якусь пенсіонерку з «новим планом» і казати, що вона лідер. Можна малювати їй величезну підтримку, але в кожному місті її туру ми бачимо автобуси довозу мітингуючих, бачимо роздані партійні шмати, бачимо організовані штабами, а не самоорганізовані мітинги в підтримку бабусі. А де ж реальна підтримка?

І тільки у випадку Порошенка ми бачимо реальну підтримку живих людей у всіх без винятку регіонах. Сотень, тисяч людей, жителів міст і сіл, які прийшли зустрітися з президентом. І ця реальність не може не впливати на соціологію, як би хто не хотів зліпити з Порошенка Ющенка-2.

Так, тому рейтинги Порошенка ростуть. Так, тому Порошенко переможе.