Вечірній блок :

Зі знаком «Мінус»➖:

✅Суд знову дозволив Онищенку брати участь у виборах.

✅Цинизм зашкаливает: Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков заявил, что могло бы стать первым шагом для нормализации отношений с Украиной.

«Возвращение Вышинского — это могло бы быть прекрасным первым шагом», — заявил Песков.

✅Опитування КМІС: 
На запитання «Як ви в цілому ставитесь зараз до Росії?» 46,5% респондентів відповіли «дуже добре» або «в основному добре». Натомість, 43,6% респондентів відповіли «дуже погано» або «в основному погано».

✅Опитування КМІС: 
Росія-країна агресор.
Схід України: 38.5% Згоден
49.0% Не згоден

✅Офіс президента(ОПУ) анонсував звільнення глави НАЗК.

✅МЗС України звинувачує спілку угорців у сепаратизмі.

✅Дорогами окупованого Криму:
Колишній абсолютний чемпіон світу в першій важкій вазі Олександр Усик відвідав Ялту в окупованому Криму. Український олімпійський чемпіон-2012 взяв участь у нагородженні призерів відкритої першості спортшколи по сумо, яке пройшло в Гаспрі на базі ДЮСК «Титан». Крім того, боксер роздав автографи, взяв участь у фотосесії та прочитав лекцію дітям життєву лекцію, а з одним із хлопців провів міні-спаринг за правилами сумо.

А порядні спортсмени вчиняють так:

🇺🇦Збірна України з пляжного футболу відмовилася їхати в Росію і пропустить чемпіонат світу.
Збірна України з пляжного футболу відмовилася їхати на відбірковий турнір чемпіонату світу в Москву. Пропуск кваліфікації не дозволить збірній України поборотися за путівку в фінальну частину ЧС-2019, яка пройде в Парагваї.

Зі знаком «Плюс»➕:

✔️Європарламент закликав Росію негайно звільнити українських політв’язнів.

Європарламент ухвалив резолюцію щодо Росії.
Резолюцією, яку підтримали 458 євродепутатів, підтверджується невизнання анексії Криму і міститься заклик до РФ негайного звільнити всіх українськи політичних в’язнів та 24 моряків.

Крім того, рішуче засуджується акт агресії, вчинений РФ проти України 25 листопада 2018р біля Керченської протоки

У резолюції міститься заклик до РФ оприлюднити весь список українських полонених на Донбасі і полегшити контакти з ними.

Також засуджується триваюче порушення Росією міжнародного права. У резолюції міститься вимога до РФ забезпечити міжнародний правозахисний моніторинговий доступ до окупованих Криму і Донбасу.

У резолюції наголошується, що санкції ЄС не повинні бути скасовані допоки Росія не виконає своїх міжнародних зобов’язань, у т.ч. мінські домовленості. 

Так Європарламент вважає, що ЄС має бути готовим запровадити нові санкції проти РФ якщо порушення Росією міжнародного права продовжуватиметься.

🇺🇦Делегація партії «Європейська солідарність» на чолі з п’ятим президентом України Петром Порошенком у Страсбурзі переконала депутатів Європарламенту ухвалити максимально жорстку резолюцію щодо РФ. 

За словами представниці команди «Європейської солідарності» Ірини Геращенко, завдяки активній роботі команди «ЄС» круглі столи, організовані лобістами Кремля напередодні голосування в Європарламенті, не мали жодного результату.

«У виступах європейських політиків максимально жорсткі і чесні заяви про агресію Путіна, незаконне утримання наших моряків і в’язнів. Як правило, на дебатах в ЄП небагато депутатів, зараз – повна зала! Україна залишається в порядку денному Європарламенту.

Й дуже активно виступають наші друзі, політики, з якими вчора наша делегація мала зустрічі. Вони називають прізвища наших політв’язнів, вони говорять про повне ігнорування РФ норм міжнародного права.

Євродепутати більш адекватні в своїх оцінках ситуації в Україні, російської агресії, ніж деякі українські «нові» і «не дуже нові обличчя», — зазначила вона.

🇺🇦Політики з проросійського пулу, які діють чітко за наказом Кремля, спробували нав’язати у Страсбурзі власний порядок денний, що руйнує концепцію захисту України на міжнародній арені.

Про це журналістам заявив лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко, який знаходиться у Страсбурзі. 

«Тільки зусиллями команди «Європейської солідарності» вдалось зруйнувати ці плани, захистити національні інтереси нашої держави та зберегти міжнародну коаліцію у новообраному Європарламенті», — заявив Порошенко.

За його словами, у Страсбург приїхала путінська «п’ята колона», оточена російськими журналістами.

«Вони приїхали презентувати себе, як проросійська політична сила, яка на сьогоднішній день має зруйнувати концепцію захисту українського інтересу в Європарламенті.

Дякуючи нашим рішучим зусиллям, сьогодні ця спроба «п’ятої колони» Кремля тут, в Страсбурзі провалилася», – зауважив Порошенко.

«Сьогодні, незважаючи на те, що є розпал передвиборчої кампанії, інтереси України тут – в Страсбурзі, під час першої сесії новообраного Європарламенту. Коли ми боремося за українські інтереси на зовнішньому фронті – ми наголошуємо, всі суперечності треба відкинути і залишити всередині України.

На зовнішньому фронті ми маємо виступати як єдина, злагоджена команда – в цьому і реалізується пропозиція, що наша команда готова підставити плече новій владі і не допустити прорахунків або помилок, які будуть працювати на шкоду нашій державі», — додав він.

✔️Україна ввела спецмита на скраплений газ та ДП з Росії.

✔️Дві третини українців вважають Росію країною-агресором.

Дякую! Приємного вечора і до завтра!

Влад Пономарь