Виграй конкуренцію.

 Страшний сон противників реформи - лікар з хорошим доходом.Настав час цим снам стати реальністю.

Уже за місяць після початку реформи успішні лікарі почали заробляти більше. Відчутно більше. Подивіться на інфографіку. Цифри за липень — це вже з виплаченими податками, на руки.

Це гроші не отримані, а зароблені. Лікарями, яким довіряють пацієнти, і які підписали багато декларацій. У лікарів, до яких іде мало людей, дохід суттєво не змінився. Це називається конкуренція.

Зарплати медсестер теж пішли вгору. В багатьох закладах лікар та медсестра тепер сприймаються як одна команда — дохід молодшого медичного персоналу прив’язаний до показників лікарів, з якими вони працюють.

Як це працює, наприклад, у Балті (Одеська область):

Лікарі отримують фіксований відсоток від тарифу за кожну підписану декларацію. Медсестра отримує відсоток від сукупної премії лікаря, з яким працює.

Більше декларацій — більша премія лікаря — більший дохід медсестри. Всі мотивовані працювати заради пацієнтів.
Багато залежить від керівників медичних закладів. Результат є там, де вони підійшли до справи як менеджери: облаштували та відремонтували приміщення, зробили бонусну систему для персоналу, організували залучення пацієнтів, щоб підписати більше декларацій.

Ключовий партнер керівника закладу тут — місцева влада. Там де мер або рада подбали про підготовку закладу до реформи — є успіх.

Ви напевно подумали, що раз десь є успіх, то в інших місцях його немає. Це правда.

Є місця, де укладання декларацій іде дуже повільно: через технічну неготовність або недбале ставлення до пацієнта та брак комунікації.

Десь головні лікарі не перейшли на диференційну модель оплати праці і лишили медиків на старих «ставках». Це призводить до втрати мотивації працювати. Є заклади, що підписали десятки тисяч декларацій, але лікарі не відчули цього на своєму доході.

А є і такі регіони, де місцева влада взагалі згортає підтримку медичних закладів, які перейшли на фінансування від НСЗУ.

Усе це — приклади безвідповідальної політики, і недалекого управлінського мислення.

Ще не всі розуміють, що ми уже не граємо у «переклади відповідальність». Гра тепер називається «виграй конкуренцію».

Подивимося, як будуть дивитися в очі своїм мешканцями ті мери або голови рад, чиї лікарі підуть із комунальних закладів, а пацієнти перейдуть у приватний сектор, залишивши їм пусті коридори комунальних поліклінік.

Але я впевнений, що це тимчасові проблеми. Здоровий глузд переможе. «Перші ластівки» від лідерів реформи є найкращими аргументами.

Далі буде більше. Тільки вперед.

Виграй конкуренцію.
Оцените статью.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*