Водіння «залізних ведмедів»

ТРИВАЮТЬ ЗМАГАННЯ НА ЗВАННЯ КРАЩОГО ВЗВОДУ УКРАЇНИ

На полігоні 1-ї окремої танкової бригади Сухопутних військ ЗС України у смт. Гончарівське, що на Чернігівщині, триває конкурс на кращий танковий взвод України, що наступного року буде представляти Україну на міжнародних змаганнях Strong Europe Tank Challenge – 2019 у Німеччині.

У цих змаганнях беруть участь танкісти:

  • 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького,
  • 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила
  • 57-ї окремої мотопіхотної бригади
  • 17-ї окремої танкової Криворізької бригади
  • 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади
  • 95-ї окремої Житомирської десантно-штурмової бригади
  • 36-ї окремої бригади морської піхоти
  • Національної Гвардії України

Структура та зміст цьогорічних конкурсних змагань максимально наближені до тих, які були на ІІІ Міжнародних змаганнях НАТО «Сильна Європа — 2018» (Strong Europe Tank Challenge 2018).

Стрільби танків під час змагань

Програма змагань передбачає водіння «залізних ведмедів», виклик вогню артилерії, снайперську стрільбу з танків, танкову карусель та розвідку цілей. Також до програми змагань включено медичну евакуацію та стрільбу з штатної зброї, а саме пістолета ПМ.
У перші дні конкурсу учасники змагалися у стрільбі з пістолета ПМ та подоланні смуги перешкод, під час якої учасники у складі взводів демонстрували вміння переносити тривалі фізичні навантаження на швидкість.

Танки Т-80 десантників під час змагань

В третій день змагань учасники мали змогу продемонструвати міць своїх «залізних ведмедів» під час вправи «танкова карусель» (під час якої відбувається постійна зміна положення танку на місцевості в межах опорного пункту з метою забезпечення живучості та ускладнення противнику ведення прицільного вогню у відповідь).

Найкраще це вдалося представникам 25-ї окремої повітрянодесантної бригади.

Стрільби – один з етапів змагань

Проте наступного дня картина змінилася радикально. За результатами вправи «розвідка цілей та виклик вогню артилерії» загальнокомандний рейтинг турніру очолили танкісти з 17-ї окремої танкової бригади та 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького Сухопутних військ ЗС України.

Представники 25-ї окремої повітрянодесантної бригади Десантно-Штурмових військ ЗС України, що були лідерами змагань змістились на четверту позицію.

Танк Т-64БВ під час змагань

Команда Національної гвардії України посіла 2-ге місце у снайперській стрільбі з основної гармати, а також у естафеті, де команди змагались на швидкість із навантаженням. Почесне третє гвардійці посіли у таких видах як танкова карусель, розвідка цілей, взаємодія із підрозділами та евакуація пораненого.

Далі на учасників очікує проведення бойової стрільби взводів.