Вранішні новини 08.07.17

осійські сайти вперше вилетіли з топ-5 популярних ресурсів серед українців.

Трохи вранішніх новин
Хоча вже і не ранок. 🙂 Суботній випуск lite

1. П-Прозріння. Парламентська асамблея ОБСЄ у п’ятницю в Мінську прийняла резолюцію «Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України». У резолюції також міститься заклик до Російської Федерації забезпечити виведення своїх збройних формувань, військової техніки та найманців з території окремих районів Донецької та Луганської областей під наглядом ОБСЄ, а також роззброєння всіх незаконних збройних формувань.

2. І знову про НАТО. Президент України Петро Порошенко призначив главою місії України при Організації Північноатлантичного договору (НАТО) першого заступника міністра закордонних справ Вадима Пристайко.

3. Національний банк 7 липня перерахував до держбюджету четвертий транш прибутку за 2016 рік у розмірі 5 млрд гривень, повідомляє прес-служба НБУ.

4. Державне агентство автомобільних доріг України підписало меморандум про співпрацю з китайською компанією CRBC (China Road and Bridge Corporation) в питанні реалізації проекту реконструкції дороги М-14/Е-58 Одеса — Миколаїв — Херсон. Нє, ну хоч так. Якщо в наших руки ростуть з усіх можливих місць, окрім чітко визначених анатомією, то хай хоча б китайці роблять. Хоч інопланетяни, але нехай роблять!

5. В Україні набула чинності угода про умови приєднання України до енергетичної системи Європи ENTSO-E (європейська мережа системних операторів передачі електроенергії).

6. У колишнього заступника глави адміністрації часів президентства Віктора Януковича, екс-глави Сумської облдержадміністрації Юрія Чмиря під час обшуків знайшли 1 мільйон 180 тисяч доларів замість задекларованих ним 572 тисяч доларів. Про це повідомляє у п’ятницю генеральний прокурор Юрій Луценко. Той унікальний випадок, коли зачимирили Чмиря.

7. А тєпєрь хоть камни с нєба! Військовослужбовці ЗСУ, які зрадили присязі на вірність Україні і, не звільнившись, залишилися в окупованому Криму, тепер не можуть офіційно працевлаштуватися. Про це повідомляє Kerch.FM. Окупанти не видають їм документи військового обліку й відправляють звільнятися на материкову Україну.

8. Продажі електрокарів в Україні збільшуються другий рік поспіль. За темпами зростання ринку Україна займає одну з провідних позицій у світі.

9. У січні-травні 2017 року обсяг вина виноградного, що реалізувала Україна за межі країни, становив 284,2 млн грн, що на 39,8% більше, ніж у січні-травні 2015 року.

10. Експорт українського молока у 4,8 рази перевищує імпорт

11. Російські сайти вперше вилетіли з топ-5 популярних ресурсів серед українців. Вперше на третє місце вийшов Facebook зі щомісячним охопленням 46%.

12. На Львівщині на території Вузлівської сільської ради на Радехівщині провели експериментальне випробовування пічного пристрою з генератором піролізного газу, який можна застосовувати для утилізації твердих побутових відходів шляхом спалювання. Автором та розробником цього пристрою є Радехівський винахідник Анатолій Архипчук.

13. Українська тенісистка Еліна Світоліна впевнено перемогла німкеню Кароліну Віттхофт у 1/16 фіналу Вімблдону

Денис Пятигорец