Всі звинувачують Порошенка.

От дивіться: вони всі позиціонують себе непримиримими борцями з корупцією, обіцяють впроваджувати азійські методи боротьби з нею. Вони всі звинувачують Порошенка у причетності до корупційних злочинів в давніх кримінальних справах сторонніх до нього людей, в причетності до рішення Конституційного суду про відміну відповідальності за незаконне збагачення.

Тобто, вони вже багато років пред’являють Порошенкові фейк. Але попри всю абсурдність обвинувачень – він на них реагує і дає можливість чесно розслідувати їх, прикріпити фактами. Але вже котрий рік я намагаюся отримати зворотну реакцію від них, пояснення від них чи їх прихильників, що підтакують цим політикам і отримати не можу.

От питаю я прихильників Гриценка, в тому числі високопоставлених, про його роль в розкраданні армії, в її знищенні, пощу їм постанови Кабміну підписані ним власноручно. І знаєте що я чую у відповідь: «А де рішення суду, яке каже, що він винний?».

Тобто, минулі два дні ці люди звинувачували Порошенка у злочинах тільки тому, що маніпулятор виніс його прізвище в заголовок розслідування. А коли їм показуєш докази, підписані документи Гриценком – вимагають рішення суду.

От питаю я, та й не тільки я, вся Україна, де заяви Сапомочі щодо «дій» так званого «Семенченка»? – Ну і де вони? Де хоч якась реакція людей, які позиціонують себе чесними і безпристрасними борцями з корупцією?

Про історії з маминими квартирами за гроші улюблених людин і про чесно забуті в сейфовій скринці 15000 євро для армії — я взагалі промовчу. Це нормально, розбиратися не треба, замнули, все гараз.

А от Юлія Володимирівна пішла ще далі і стала слідством і судом для підозрюваного в організації замовного вбивства, виправдавши його і захищаючи.

Скажіть, а ви дійсно думаєте, що ці всі люди хочуть боротися з корупцією?

І уявіть собі як вони будуть з нею боротися, коли не маючи влади вони поступають так.

І є Порошенко. Він якось заважав слідству ці 4 роки? В тому числі, цю справу розслідує НАБУ. І сьогодні він ще раз сказав, що не буде нікого захищати і відмазувати, незалежно від регалій, а депутати БПП проголосували за створення ТСК з рослідування цієї справи. Депутати від БЮТ і Ляшка – не проголосували.

І є Порошенко. Попри голослівні звинувачення, що це він протягнув відміну цієї норми через Конституційний суд, він сьогодні вносить законопроект, який би дав можливість її закріпити знову так, щоб суд більше не мав можливості для маневру.

Так, сказав – це ще не зробив. Так, вніс законопроект – це ще не прийняли його. На жаль, ми не можемо побачити як буде далі. Але на відміну від усіх тих перелічених в цієї людини зовсім інший підхід, хоча б в тому, що вона не стає на захист «своїх», виправдовуючи їхні злочини і перейнявши на себе функції суду і слідства.

Mason Lemberg