Відновлення українського флоту.

14 вересня, у Києві відбувся урочистий спуск на воду головного з нової серії десантно-штурмових катерів проекту 58503 (“Кентавр”), побудованих на Київському суднобудівному заводі ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” на замовлення Міністерства оборони України для Військово-Морських Сил ЗС України.

Даний проект має ряд відмінностей від аналогічних у даному класі катерів, зокрема швидкість понад 40 вузлів, бронювання, можливість перевезення морського десанту та його висадку через носову апарель, а також наявність реактивної системи залпового вогню і бойових модулів.

У церемонії спуску взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко, керівництво та працівники підприємства.

– В умовах нарощування військово-морської присутності Російської Федерації, зокрема в Азовському морі, особливо гострою для нас є потреба в малих, високо маневрених та добре оснащених кораблях та катерах, – наголосив командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

– Спуск на воду нових бойових одиниць для Військово-Морських Сил ЗС України поступово стає вже буденною плановою подією, – додав він.

Розробник проекту 58503 — ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (м. Миколаїв).
Також, згідно з опублікованою інформацією у щорічній книзі про експортні операції з продажу зброї Стокгольмського інституту вивчення проблем миру (Stockholm International Peace Research Institute — SIPRI) уряд Данії схвалив продаж Україні мінних тральщиків у кількості трьох одиниць на 102 млн. євро.

Найімовірніше у звіті мова йде про варіант протимінних кораблів за модернізованим проектом кораблів Standard Flex 300 – Standard Flex 300 MCM. Яких було побудовано чотири одиниці – Havkatten (P552), Laxen (P553), Makrelen (P554) та Støren(P555), що були виведені зі складу Королівських ВМС Данії впродовж 2010-2012 роках

Також, як повідомляє Укрінформ, 12 вересня Кабінет міністрів погодив документи щодо передачі Україні Сполученими Штатами Америки двох патрульних катерів типу «Айленд».

Оцените статью.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*