Відновлення українського флоту.

14 вересня, у Києві відбувся урочистий спуск на воду головного з нової серії десантно-штурмових катерів проекту 58503 (“Кентавр”), побудованих на Київському суднобудівному заводі ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” на замовлення Міністерства оборони України для Військово-Морських Сил ЗС України.

Даний проект має ряд відмінностей від аналогічних у даному класі катерів, зокрема швидкість понад 40 вузлів, бронювання, можливість перевезення морського десанту та його висадку через носову апарель, а також наявність реактивної системи залпового вогню і бойових модулів.

У церемонії спуску взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко, керівництво та працівники підприємства.

– В умовах нарощування військово-морської присутності Російської Федерації, зокрема в Азовському морі, особливо гострою для нас є потреба в малих, високо маневрених та добре оснащених кораблях та катерах, – наголосив командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

– Спуск на воду нових бойових одиниць для Військово-Морських Сил ЗС України поступово стає вже буденною плановою подією, – додав він.

Розробник проекту 58503 — ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (м. Миколаїв).
Також, згідно з опублікованою інформацією у щорічній книзі про експортні операції з продажу зброї Стокгольмського інституту вивчення проблем миру (Stockholm International Peace Research Institute — SIPRI) уряд Данії схвалив продаж Україні мінних тральщиків у кількості трьох одиниць на 102 млн. євро.

Найімовірніше у звіті мова йде про варіант протимінних кораблів за модернізованим проектом кораблів Standard Flex 300 – Standard Flex 300 MCM. Яких було побудовано чотири одиниці – Havkatten (P552), Laxen (P553), Makrelen (P554) та Støren(P555), що були виведені зі складу Королівських ВМС Данії впродовж 2010-2012 роках

Також, як повідомляє Укрінформ, 12 вересня Кабінет міністрів погодив документи щодо передачі Україні Сполученими Штатами Америки двох патрульних катерів типу «Айленд».