В Україні створили зброю для снайперів.

Українська приватна компанія XADO розробила нову великокаліберну снайперську гвинтівку Snipex T-Rex. Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу компанії.

190716 XADO 3

Як зазначається, конструктори враховували побажання військових: мінімально можлива вага зброї, без автоматики, простий і безвідмовний механізм, призначений для експлуатації в жорстких умовах. Через вражаючу потужність патрона і завдяки характерному малюнку задньої опори (монопод) ця модель отримала робочу назву «Тиранозавр» або T-REХ.

Повідомляється, що Snipex T-Rex сконструйована з урахуванням усіх вимог до зброї для високоточної стрільби. Влучність забезпечує плаваючий ствол, який перебуває в момент вильоту кулі у вільному відкоті. Є ще деякі конструкційні особливості, які впливають на купчастість. Гвинтівка також має регульований по висоті підщічник та регульовану задню опору із функцією точного налаштування.

190716 XADO 6
190716 XADO 4

Snipex T-Rex демонструє прийнятний рівень відбою під час пострілу. Відбій гаситься за рахунок камерного дулового гальма-компенсатора, дії ізолятора відбою, короткого відкоту та оптимально збалансованої ваги. Нова гвинтівка скомпонована за схемою булпап (bullpup): затворна група розміщена позаду спускового гачка.

Замикання ствола здійснюється поздовжньо-ковзним поворотним затвором, 13 бойових упорів розташовані в три ряди та забезпечують жорстку фіксацію ствола. Під час заряджання набій вкладається у вікно ствольної коробки при відкритому затворі. Гвинтівка забезпечує прицільний вогонь та купчастість не гіршу за 1 МОА.

Основні тактико-технічні характеристики гвинтівки Snipex T-Rex:

Вага — 22,5 кг

Загальна довжина — 1830 мм

Довжина стовбура 1200 мм

Початкова швидкість кулі — 1000 м/с

Дальність польоту кулі — до 7000 м

Ефективна дальність — 3000 м

190716 XADO 1

Гвинтівка забезпечує прицільний вогонь та купчастість не гіршу за 1 МОА.

Ще декілька технічних моментів: гвинтівка має регульований по висоті підщічник та регульовану задню опору, яка має функцію точного налаштування.

Побачити та ближче ознайомитися з українськими розробками можна буде під час виставки «Зброя та безпека-2019», яка пройде 8-11 жовтня ц.р. у Міжнародному виставковому центрі у Києві.