ГОДІ СПОЧИВАТИ НА ТОМОСІ. РУХАЄМОСЬ ДАЛІ…

Світ - як у західній його цивілізації, так і на східних болотах, повинен знати: совкової та багатовекторної України більше немає.

Якщо ви звернули увагу, за останню добу з вуст вітчизняних високопосадовців прозвучало два знакових меседжа щодо НАТО.

Павло Клімкін заявив, що Україні стати членом НАТО простіше, аніж членом ЄС; Вадим Пристайко, Голова місії України при Організації Північноатлантичного договору — що Україна може стати 31-м членом Альянсу після Македонії.

Такі заяви не робляться на пустому місці — знаю, бо сам перебував на дипломатичній роботі. Вони свідчать про те, що значна частина блокуючої криги скресла, і буде приблизно як з Томосом — ніхто не вірив, що таке можливо у найближчі десятиріччя, а ми — раз і в «дамках».

Нічого не скажу про вступ до ЕС — він нам наразі не потрібен. По-перше, ми ще років 10-12 не будемо готові до нього економічно; по-друге, не хочеться перебирати на себе ті труднощі, які наразі переживає Євросоюз — своїх вистачає.

До чого я… Президент пообіцяв референдум по НАТО. Нам весь час вбивали у голови, що він (референдум) розколе Україну, загострить протистояння її Сходу та Заходу.

Війна стала точкою неповернення до такої маніпуляції, а референдум зіграє роль об`єднуючого чинника, який назавжди відсіче нас від мокшанських болот. Частково повторю тези, нещодавно озвучені мною на запасному акаунті.

Наразі євроатлантичні вектори руху нашої країни підтримують приблизно 67% українців. Ці цифри необхідно легалізувати на референдумі для того, щоб:

a) про це, як юридично закріплений факт, знали США і ЄС — у подальшому це полегшить проведення будь-якого виду перемовин щодо нашої інтеграції у західні структури; 

b) про це, знову таки, як про юридично закріплений факт, знали у Кремлі — він виб’є козирі роспропаганди про те, що «простий народ України проти НАТО і ЄС»; 

c) те саме можна сказати і про наших ригів, які будують свою політику на цих посилах.

А тепер подивіться на результати голосування. Так, вони не зовсім реперзентативні, але майже 8 000 людей проголосували за НАТО — стільки респондентів не брали участь в жодному моєму опитуванні. І не звертайте увагу на 95% і 5% — всі вони за Альянс, а відрізняються лише ступінню поміркованності та почуттям гумору.

Таким чином, як юрист, громадянин і патріот, я однозначно ЗА проведення референдуму у поточному році. Вже не встигнути організувати його одночасно з президентськими виборами, але, Петро Олексійовичу, не зупиняйтесь — після президентської перемоги проведіть такий референдум одночасно з парламентськими.

Світ — як у західній його цивілізації, так і на східних болотах, повинен знати: совкової та багатовекторної України більше немає. Є Україна та її народ, які ціною власної крові довели своє право бути повноправною частиною Євроатлантичного простору.

Альтернативи немає. Шануймося!

Helgi Sharp