Грім-2

В мережі з’явилися фото та відео українського оперативно-тактичного ракетного комплексу “Грім-2”

В мережі з’явилися вражаючі фото вітчизняного ракетного комплеку “Грім-2” Станом на початок 2018 року, ОТРК вже пройшов випробування двигуна ракет:

Як відомо цей комплекс зможе вражати цілі на відстані у 300 км, що відповідає параметрам Режиму контролю за ракетними технологіями. Також до польових випробувань готовий і сам ОТРК “Грім-2”, мобільна пускова установка за допомогою якої передбачене транспортування та запуск двох ракет типу “земля-земля”:

  • Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім» розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км.
  • Бойовий блок одноступеневої балістичної ракети проектується масою 480 кг.
  • Бойова частина могла бути виконана за моноблочною або касетною схемою.
  • Моноблочна схема використовує осколково-фугасну або проникаючу осколково-фугасну ампулу.

Бортова система управління ракети інерційна, комплектується системами навігації і наведення різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними).

Низка джерел стверджує, що дальність у 280 км є формальним обмеженням для експортної версії ракети, а для потреб власної армії дальність стрільби комплексу може бути збільшена до 450—500 км.


Встречаем, новая ласточка КБ Южное в пустынном камуфляже. Как видим, он имеет пять осей, это больше чем в русском аналоге Искандер, разгонный блок судя по кузову около 3.5 м, диаметр судя по человеческим фигурам, около 900 мм, что приблизительно соответствует изделию потенциального противника.

Полагаю, что запас по грузоподъемности расчитан на большую мощность боевой части или количество головок. Контейнер в будущем может скрывать как оперативно тактическую, крылатую, так и противокорабельную ракеты.

Согласно действующего Договора РСМД, такой комплекс ограничен дальностью 500 км. Втайне надеюсь, что конструкторы КБ Южное заложили возможность быстрой модернизации ракет в сторону увеличения дальности в случае вероятного разрыва соглашения об ограничениях русскими.

Алексей Гонта