До Чернігова привезли корони Роксолани та Сулеймана.

До Чернігова привезли унікальні експонати — корону-шолом падишаха Османської імперії XVI століття Сулеймана та його української дружини Гюррем Султан, відомої в Україні під іменем Роксолана.

Фото: oldchernihiv.com

Про це у Facebook повідомив учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков.

«Корона падишаха Османської держави Сулеймана І Пишного вже в Чернігові», — написав він.

За інформацію офіційного сайту заповідника «Чернігів стародавній», реконструкція головних уборів відомих історичних постатей зроблена уперше і не має аналогів. Виготовили їх на основі портретів Сулеймана і Роксолани з гравюр невідомих венеціанських художників XVI ст.

Унікальний проєкт ініціював і втілив голова Благодійного фонду імені Б.Г. Возницького Ігор Жук. Над створенням стилізованих головних уборів працювала робоча група з 20 осіб — мистецтвознавці, науковці, ювеліри, інші фахівці. При виготовленні корон були використані дорогоцінні метали, імітації коштовного каміння, перли, інші матеріали.

Зазначається, що унікальні експонати доповнять та збагатять велику збірку історичних головних уборів духовних і світських лідерів «Корони світу», яка експонується в заповіднику «Чернігів стародавній».