Епохальна подія.

Епохальною цю подію називають не тільки для України, а й для всього регіону.

Wall Street Journal, New York Times, The Independent, The Economist, FoxNews — це далеко не повний перелік іноземних ЗМІ, які присвятили свої матеріали епохальній події, що відбулася 15 грудня 2018 в Софії.

Епохальною цю подію називають не тільки для України, а й для всього регіону.

Всі ці ЗМІ відмічають ключову роль в ній двох осіб — Президента України Петра Порошенка і Вселенського Патріарха Варфоломія.

І тільки деякі українці й досі вдають, що нічого не розуміють, розказують про атеїзм, нічого не змінилося і т.д. Тому мені прийдеться нагадати що все ж таки змінилося:

Впродовж останніх 365 років після Переяславської угоди 1654 року Україна перебувала в окупації.

Історики і ми можемо багато часу сперечатися чому так було, згадувати невдалі битви, невдалу спробу відновлення незалежності в 1917-1920 роках, можемо згадувати багато наслідків, але причина була одна:

Впродовж всієї окупації Україна не мала жодних шансів, бо система базової освіти, система поширення інформації, все це було монополізоване Московією в особі московських попів. І саме вони знищували все українське в українцях: культуру, мову, традиції. А неграмотні селяни й теоретично не могли організовувати щось серйозніше локальних бунтів.

Далі московські попи стали основою системи КГБ і тільки одному Богові відомо скільки українців загинуло через доноси таких «слуг Господніх».

Що робили московські попи в 90-х? — Проповідували повернення в СССР.

Що робили московські попи під час Майдану в 2005 році? — Агітували за проросійського Януковича

Куди бігав сповідатися Янукович після розстрілів на Майдані? — До московських попів в захоплену ними Київську Лавру.

  • Хто штурмував військові частини в Криму в 2014?
  • Хто благословляв терористів на Донбасі?
  • Хто переховував бойовиків і зброю в 2014?
  • Хто перекривав дороги українським танкам? 

Правильно! Московські попи!

Хто досі молиться за гундяєва і путіна і пропагує капітуляцію України? 

Хто відмовляється хоронити українських військових, які померли боронячи СВОЮ землю?

І хто, врешті решт, відмовився хоронити безневинну дитину в Запоріжжі, хрещену в Київському патріархаті?

І чи має це все щось спільного з релігією, церквою?

Ні! Бо не про церкву і релігію мова. Мова про незалежність України і саме так називають суботню епохальну подію іноземні ЗМІ, в той час як ви вперто цього не зауважуєте.

За ці 4,5 роки українська влада і Порошенко особисто здійснили багато історичних кроків. Всупереч обставинам, а не завдяки:

  • армія з нуля,
  • Асоціація з ЄС,
  • безвіз,
  • але це найважливіший крок, бо саме створенням єдиної церкви завершується процес формування інститутів української державності і української національної ідентичності.

І мені дуже шкода, що представники інших націй це розуміють, а люди, які звуть себе українцями — вдають, що не розуміють, бо їм голови забили пропагандою.

Mason Lemberg