Епіфаній про Філарета.

: Немає конфлікту між особистостями, є конфлікт з одним із ієрархів.

Предстоятель Православної церкви України Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив про відсутність конфлікту між особистостями в церкві та вірить у порозуміння.

Про це він сказав під час брифінгу після засідання Синоду Православної церкви України, повідомляє Укрінформ.

«Як ми бачимо, ці заяви є заявами одного із ієрархів уже Єдиної Помісної Православної церкви, які не мають абсолютної підтримки ні з боку архієреїв, ні з боку духовенства, ні з боку українського народу.

І останні соціологічні опитування засвідчили те, що Українська Помісна Православна церква має досить високу підтримку українського суспільства.

Я вірю, що надалі ми знайдемо порозуміння, бо зараз немає певного конфлікту між особистостями, зараз є конфлікт між одним із ієрархів, який має свою чітку точку зору, загалом з усією церквою, яка має іншу протилежну точку зору щодо розвитку майбутнього нашої церкви», — сказав Епіфаній, коментуючи ситуацію щодо заяв Філарета.

Також він висловився з приводу заяв Філарета про порушення домовленостей, досягнутих під час Собору в грудні.

«Загалом я вже неодноразово говорив про те, що я особисто не обіцяв жодному із ієрархів. Давайте подумаємо логічно: як я міг одноосібно обіцяти те, що після Об’єднавчого собору буде відновлено Київський Патріархат? І ніхто не міг обіцяти нікому відновити в майбутньому вже неіснуючу стару структуру.

Якщо б така була мова, то недоцільно було б узагалі проводити об’єднавчий Собор і об’єднувати українське православ’я. Бо тепер і інші можуть заявити про те, що ми відновимо інші структури, які зараз об’єдналися і створили єдину помісну православну церкву», — сказав Епіфаній.