Закон Маґнітского

Нижня палата парламенту Канади одноголосно ухвалила закон «Про жертви корумпованих іноземних чиновників» — «закон Маґнітского» — у третьому читанні за документ проголосували всі 277 присутніх на засіданні депутатів.

Канада ?? стане четвертою країною (після США ??, Великої Британії ?? й Естонії ??), яка ухвалить подібний закон.

  • Закон передбачає заморожування активів і заборону на в’їзд до Канади для іноземних чиновників, причетних до порушень прав людини і корупційних злочинів.
  • Під час слухань зазначалося, що «закон Маґнітского» у першу чергу зачіпить чиновників з Московії, Венесуели, В’єтнаму, Ірану та М’янми.
  • Для набуття чинності закон мають затвердити у верхній палаті канадського парламенту (сенаті), після чого документ передадуть на підпис генерал-губернаторові Канади.

Нагадаємо, Сєрґєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого його було звинувачено в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Згодом Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році.

Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.У березні 2013 року слідчий комітет Московії припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского … за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США ухвалили «закон Маґнітского», що об’єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Московії.

Прийшов час і іншим цивілізованим країнам світу ухвалити подібні закони. І Комітет Верховної Ради України з прав людини ?? повинен негайно ініціювати це питання в нашому парламенті.

Radio Lemberg