ЗРК НА ОСНОВІ Р-27

ЗНАХОДИТЬСЯ НА ПОЧАТКОВІЙ СТАДІЇ РОЗРОБКИ.

Українське оборонно-промислове підприємство Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” спільно з польськими партнерами веде розробку зенітно-ракетного комплексу, що використовуватиме українські ракети Р-27 класу “повітря-повітря”.

Про це в ефірі програми Лінія оборони розказав директор ДАХК “Артем” Антон Карпенко

Перспектива цього комплексу доволі велика – у світі є аналогічні системи, що використовують авіаційні ракети на різноманітних системах протиповітряної оборони пуску з землі, як наприклад ізраїльська система Spyder SR (абревіатура від англійської – Surface-to-air Python and Derby Short Range), що використовує зенітні керовані ракети Rafael Derby та Rafael Python 5 класу “повітря-повітря”.

Антон Карпенко щодо розробки ЗРК на основі авіаційної ракети Р-27:

Раніше цю інформацію під час науково-практичної конференції присвяченій проблематиці ППО Польщі розповів представник промислової групи WB Electronics.

Вперше про проект стало відомо у 2017 році, тоді була інформація про спільну пропозицію з виробництва перспективного ЗРК “Нарва”.

Наступні елементи повинні були бути у ЗРК “Нарва” польського виробництва:

• РЛС обзору,
• РЛС супроводу цілей (РПН),
• пускова установка,
• пасивну оптоелектронну систему виявлення та супроводу цілей,
• систему наведення і контролю бойової ситуації (КП),
• систему зв’язку між елементами ЗРК.

Р-27 – це авіаційна керована ракета класу «повітря-повітря», середньої дальності. Вона забезпечує перехоплення та знищення пілотованих та безпілотних літаків, а також крилатих ракет у повітряному бою на середніх і великих дистанціях, при автономних і групових діях літаків-носіїв, вдень і вночі, в простих і складних метеоумовах, з будь-яких напрямків, на тлі землі і моря, при активному інформаційному, вогневому і маневреному протидії супротивника на швидкості до 3500 км/годину.

Технічні характеристики модифікацій ракет які зараз випускаються на підприємстві Державної акціонерної холдингової компанії “Артем”.