Канадські БТР для української армії.

УКРАЇНА РОЗГЛЯДАЄ ПРИДБАННЯ КАНАДСЬКИХ БТРІВ.

В ході першого візиту новообраного президента України Володимира Зеленського до Канада відбулась зустріч з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, під час якої обговорено питання поставки до України військової техніки.

Про це повідомляє прес-служба президента

Зокрема мова йшла про постачання бронетехніки, переговори по якій тривали вже декілька років.

Окрім того досягнуто низки домовленостей щодо підтримки нашої держави в оборонній сфері.

«Я думаю, можемо відверто про це говорити: ми домовилися про постачання бронетехніки і про те, що розвиватимемо співпрацю у цій сфері», – повідомив Глава держави під час спілкування з журналістами в Торонто.

Володимир Зеленський зазначив, що наразі не хоче оприлюднювати деталі.

«Давайте ми підпишемо угоду. Упевнений, що це станеться найближчим часом. І тоді поговоримо про цю новину», – резюмував він.

Довідка Мілітарного:

Експерти зазначають, що найімовірніше мова йде про плаваючі бронетранспортери серії AVGP, що перебували на озброєнні Канади до 2005 року і були замінені на бойові машини LAV III. Частина AVGP продовжує служити у підрозділах поліції та в миротворчій місії в Африці.

Машина вогневої підтримки AVGP Cougar з 76-мм гарматою

Серія бронетранспортерів AVGP була розроблена у 1977 році на базі швейцарської трьохвісної броньованої машини MOWAG Piranha I, що виготовляється у трьох варіантах – Grizzly, Cougar та Husky.

Варіант AVGP Grizzly представляє з себе бронетранспортер колісною формулою 6х6 з двома спареними кулеметами калібром 12,7х99 мм та 7,62 мм. Екіпаж БТРу складає 3 осіб + 6 бійців десанту

AVGP Cougar – це машина вогневої підтримки з колісною формулою 6х6 з 76 мм гарматою L23A1. Його екіпаж – 3 осіб + 2 бійців десанту