Канадські військові в Україні до 2022 року.

«Уряд Канади продовжує операцію UNIFIER, військову тренувальну місію Збройних сил Канади в Україні, до кінця березня 2022 року”, — повідомили у Міноборони, інформує Укрінформ.

Зазначається, що Україна продовжує робити суттєвий прогрес у питаннях власної безпеки та оборони, однак “постійна нестабільність у регіоні доводить важливість та злободенність канадської військової місії”.

“У рамках операції UNIFIER, Збройні сили Канади й надалі проводитимуть тренування військових та допомагатимуть розбудовувати можливості ЗСУ й безпекових служб України.

Тренування, яке проводять Збройні сили Канади, безпосередньо допомагає українському війську та спецслужбам підтримувати внутрішню безпеку та територіальну цілісність, сприяючи регіональній та національній стабільності”, — наголосили у відомстві.

У Міноборони додали, що операція UNIFIER “сприяє ширшому українському реформістському порядку денному та допомагає зусиллям Канади із розвитку демократії, прав людини й верховенства права в Україні”.

Як відомо, в рамках тренувальної місії UNIFIER з 2015 року близько 200 канадських військовослужбовців навчають навичкам сучасного бою членів ЗСУ. За чотири роки через канадське навчання пройшло більше 10 тис українських військових.

Сьогоднішнє оголошення стало другим продовженням UNIFIER з часу започаткування місії в 2015 році. На початку 2017-ого року Канада вирішила залишити своїх інструкторів в Україні ще на два роки і суттєво розширила географію їх роботи.