Канадські та українські військові.

Канадські військові переймають український бойовий досвід і розширять тренування українських бійців.

Канадські військові радо переймають від українських колег досвід ведення сучасних бойових дій.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів головний сержант канадської військової тренувальної місії в Україні UNIFIER Вінсент Ганон.

“З 2014 року українці регулярно беруть участь у бойових операціях, тож мають дуже свіжий та відчутний досвід, який ми можемо перейняти”, — сказав Гано.

Водночас він визнав, що мовний бар’єр часто стоїть на заваді більш ефективному спілкуванню між членами Збройних сил обох країн. “Наш підрозділ — франкомовний, англійською ми спілкуємося як другою мовою.

Натомість, українці використовують українську й англійську, тож нам доводиться частіше, ніж хотілося б, звертатися до послуг перекладачів. Тому комунікаційні складова є значною складністю”, — зазначив канадський військовий.

Збройні сили Канади прагнуть розширити свої тренування на вищі ешелони командування Збройних сил України.

«Шість ротацій тому ми почали із групового навчання, а наразі намагаємося досягти більш інституційного й тривалого ефекту, для чого мусимо рухатися вгору шкалою вартості.

Таким чином, залучення більш високопоставлених командирів ЗСУ буде наступним кроком», — сказав Ганон.

Він додав, що українці завжди радо зустрічають канадських інструкторів, куди б вони не приїздили. «Ми відкрито пересувалися по країні у військовій формі і всюди нас приймали дуже позитивно:

чи йдеться про Західну Україну, чи про Київ, чи про інші регіони. Прийом усюди був дуже позитивним», — зазначив канадський військовий.

Як повідомлялося, у рамках операції UNIFIER близько 200 канадських військовослужбовців із 2015 року проводять заняття із українськими військовими та представниками силових відомств.

За чотири роки через канадське навчання пройшло більше 10 тисяч українських воїнів. Паралельно із UNIFIER, Канада також вже надає консультації Україні у питанні реформування Міноборони.