Катер ВМС ЗСУ і фрегат НАТО у Чорному морі.

Ракетний катер ВМС ЗСУ «Прилуки» спільно із фрегатом Королівських ВМС Канади «Торонто» провели спільні навчання в Чорному морі. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

“В ході навчань український ракетний катер «Прилуки» спільно із фрегатом Королівських Військово-морських сил Канади FFH333 «Торонто» виконали завдання з тактичного маневрування, провели сумісні практичні артилерійські стрільби та низку тренувань з авіацією Військово-Морських Сил ЗС України”, — йдеться у повідомленні.


Ракетний катер «Прилуки» взяв участь у спільних тренуваннях з фрегатом НАТО / Фото: Міноборони

Як зазначається, під час навчань на борту ракетного катера «Прилуки» перебували операційні офіцери з фрегату Королівських ВМС Канади «Торонто», які безпосередньо керували діями українського та канадського кораблів в ході виконання завдань й досить високо оцінили підготовку українських моряків.

Також у спільних тренуваннях взяли участь курсанти Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія». Майбутні морські офіцери проходять стажування на ракетному катері й опановують посади командира бойової частини штурманської та зв’язку, командира ракетно-артилерійської бойової частини та командира електромеханічної бойової частини. Вони на рівні з екіпажем відпрацювали взаємодію з іноземним кораблем відповідно до стандартів НАТО.

Як повідомляють в прес-службі, постійна військово-морська група НАТО SNMG2 буде знаходитися в Чорному морі протягом трьох тижнів відповідно до конвенції Монтре. А вже наступного тижня вона візьме участь разом з країнами членами НАТО в операції «Морський щит».

В оборонному відомстві також відзначили, що за тренуваннями українського катера і канадського фрегата пильно спостерігав російський розвідник «Іван Хурс», що не завадило командам кораблів виконати завдання на високому рівні й у повному обсязі.