Коломойський і Боголюбов.

Активізувалися перед президентськими виборами.

Колишні власники «Приватбанку» Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, а також компанія Triantal investments LTD оскаржили в суді націоналізацію фінансової установи.

Про це з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень, інформує ZN.UA.

Зокрема, позивачі звернулися до Господарського суду Києва відносно визнання націоналізації банківської установи — недійсною. У своєму позові вони просять визнати недійсним договір купівлі-продажу акцій публічного акціонерного товариства «Приватбанк» в частинах, що стосуються прав та інтересів позивачів.

«При цьому зазначеного договору для належного дослідження і встановлення зазначених в позові обставин позивачі до матеріалів позовної заяви не додали», — йдеться у постанові суду.

Щоб зібрати потрібні докази, позивачам дали 10 днів. Поки ж судді залишили позовну заяву без руху.

Як повідомлялося, в грудні 2018 року у Високому суді Лондона було винесено офіційне рішення у справі за позовом «Приватбанку» до його екс-власників. Тоді судді дозволили банку оскаржити рішення суду першої інстанції в питанні юрисдикції.

Суд визнав, що банк став жертвою масштабних шахрайському дій, але дійшов висновку, що не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів.

У грудні 2016 року «Приватбанк» перейшов у держвласність.

У червні 2017 року Кабмін докапіталізувати банк на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудитора — компанії EY.

Нагадаємо, що раніше Апеляційний суд відхилив позов Коломойського до «Приватбанку».

Як повідомлялося, Коломойський в кінці 2017 року подав позов до Печерського райсуду Києва до «Приватбанку», НБУ і других відповідачів. Він зажадав визнати недостовірною і такою, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію заяву екс-глави фінустанови Олександра Шлапака.

Останній на прес-конференції заявив, що «всі 36 кредитів були підписані колишнім главою правління (на той момент Олександр Дубілет — ред.) із перевищенням повноважень».

Мова йде про кредити 36 компаніям на 133 мільярда гривень, виданих у жовтні-листопаді 2016 року. За рахунок цих коштів були погашені кредити 193 інших позичальників «Приватбанку».