Краща артилерійська батарея.

У Десантно-штурмових військах визначено артилерійські підрозділи, які змагатимуться за звання кращої артилерійської батареї в ЗС України На загальновійськовому полігоні Десантно-штурмових військ, що на Житомирщині, завершилися змагання на кращу артилерійську батарею цього роду військ.

Протягом шести днів артилерійські батареї бригад ДШВ демонстрували свої вміння і навички у чотирьох номінаціях: тактична, індивідуальна зі стрільби та управління вогнем, фахова та спортивна.

Головні критерії оцінки — влучність стрільби, правильність та швидкість відпрацювання всіх тактичних елементів. Також оцінювались злагодженість батареї, практичні навички офіцерів при виконанні ними залікових вогневих завдань з бойовою стрільбою, виконання залікових завдань на імітаційних засобах, готовність особового складу витримувати фізичні навантаження.

Змагання розпочалися із виконання офіцерами індивідуальних залікових завдань з використанням штатної техніки та артилерійських імітаційних засобів. Найбільш видовищним та відповідальним етапом змагань була бойова стрільба батарей.
У спортивній номінації артилеристам довелося долати смугу перешкод з шести елементів.

Бігли зі спорядженням через колеса, повзли під колючим дротом, розбирали та збирали автомат, долали ділянку інженерних загороджень, евакуювали із палаючої бойові машині пораненого побратима та доставляли його на ношах до безпечної зони для надання медичної допомоги.

— В цілому по техніці, по людях проблем немає, особовий склад показав високі результати. Тим більше, що всі артилеристи пройшли війну на Сході України, — зазначив заступник командувача Десантно-штурмових військ — начальник управління ракетних військ та артилерії полковник Сергій Артамощенко.

У підсумку, перші місця та право представляти Десантно-штурмові війська на майбутніх змаганнях за звання кращої артилерійської батареї в Збройних Силах України отримали: самохідно-артилерійська батарея 25 повітрянодесантної бригади, гаубична артилерійська батарея 81 аеромобільної бригади та реактивно-артилерійська батарея 80 окремої десантно-штурмової бригади.

До речі, торік самохідно-артилерійська батарея 25 повітрянодесантної бригади вже представляла Десантно-штурмові війська на конкурсі на кращу артилерійську батарею в Збройних Силах України, та посіла друге місце.

— Ці змагання є чудовою нагодою для артилеристів десантних бригад побачити своїх колег у роботі, обмінятись досвідом, продемонструвати свій професійний рівень та закріпити практичні навички у володінні штатним озброєнням і військовою технікою.
Усі артилерійські батареї, які брали участь у змаганнях, довели високий рівень навченості та готовності до виконання не тільки навчальних, а й бойових завдань, — зазначив командувач Десантно-штурмових військ генерал-лейтенант Михайло Забродський.

Усі призери отримали почесні грамоти та кубки від командувача Десантно-штурмових військ.