Литва передала1 мільйон одиниць боєприпасів.

У вівторок ввечері, 11 червня, літаки ВПС України перевезли з Литви майже мільйон одиниць боєприпасів. Це патрони для стрілецької зброї радянського виробництва – автоматів і кулеметів. 

Загальна вартість боєприпасів – 255,5 тис. євро. Рішення про виділення допомоги литовський уряд прийняв ще у лютому цього року.

Повідомляється, що літак Збройних сил України 10 червня вивіз з Литви майже мільйон одиниць боєприпасів, які армія Литви більше не використовує. Рішення про передачу боєприпасів уряд Литви прийняв на початку лютого. Вартість покупки переданого зброї становить 255,5 тис. євро, повідомило Міноборони Литви.

«Передача майна — частина послідовної і всебічної підтримки Литвою України, яка зміцнює оборонні потужності і забезпечує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність своєї держави», — сказав міністр оборони Раймундас Каробліс.

Крім того, наголошується, що Литва і раніше передавала Україні патрони, деякі елементи озброєнь. Перший раз такий вантаж був доставлений в Україну в 2014 році, коли Росія анексувала півострів Крим.

Нагадаємо, на відновлення виробництва метальних зарядів і порохів в Україні було виділено близько 1 мільярда гривень до 2022 року.