Луценко назвав 66 винних в організації убивств на Майдані.


Луценко назвав 66 винних в організації убивств на Майдані

ГПУ цього року фактично завершило слідство

Лише пам’ять та справедливе покарання винних – наш захист від повторення таких трагедій, як загибель Небесної Сотні. Про це в своєму блозі написав Генпрокурор Юрій Луценко.

«Кажу про це не лише як Генеральний прокурор, а передусім як громадянин, який був по один бік барикад із загиблими.

Я, мабуть, як ніхто відчуваю свій обов’язок дати суспільству відповідь – хто дав злочинний наказ вбивати мирних майданівців.

І ось сьогодні, в день 5 роковин кривавих подій, я можу твердо сказати: слідство встановило не тільки 66 осіб виконавців, які підозрюються у вбивствах (з них 46 – втекли до РФ, решта – під вартою). ГПУ цього року фактично завершило слідство про тих, хто віддав злочинні накази, що привели до вбивств і поранень на Майдані.

Комісія експертів і залучених фахівців на підставі 988 томів матеріалів слідства прийняла висновок, що загибель та поранення учасників мирних зібрань на Майдані знаходиться в прямому причинному зв’язку з рішеннями і діями екс-Президента Віктора Януковича, екс-Голови СБУ Олександра Якименка та його підлеглих Володимира Тоцького, Сергія Ганжі, Сергія Потієвського, Олександра Щоголєва, екс-Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його підлеглих Станіслава Шуляка, Сергія Конопляника, Миколи Миколенка, екс-Міністра оборони Павла Лебедєва, екс-начальника Генерального штабу Володимира Замани.

Як Генпрокурор гарантую, що ця найважливіша справа сучасної України піде на ознайомлення захисту і до суду відразу після рішення ВР про продовження процедури заочного засудження».