Мюйотяхяпєя.

У фінській мові є таке слово «мюйотяхяпєя», яке описує емоцію людини коли хтось щось сказав/зробив, а соромно за це тобі.

Ото коли фіни попросять мене перекласти назву партії «Самопоміч» фінською мовою, то без сумніву найточнішим відповідником назви цієї партії буде «Мюйотяхяпєя».

Хоча і партію цю структуру теж не дуже назвеш, бо по всіх ознаках — це є справжня секта, члени якої втратили здоровий глузд і будь-який зв’язок з реальністю.

І ця вся шизофренія, яка раніше циркулювала всередині цієї організації тепер полізла назовні. Люди не соромлячись заявляють, що їх благословив Ісус на перемогу.

Вождь секти, не соромлячись, в рекламному ролику розказує як треба ремонтувати дороги і як би він хотів, щоб всюди було так як у Львові, але будь-якого туриста у Львові зустрічає вгроблені катакомби залізничного вокзалу з засраним привокзальним базаром і його околицями і ще гірший автобусний вокзал. 

Про неспроможність автора цитати «як хочу щоб у всій Україні було як у Львові» вивезти сміття я вже й промовчу, бо ж усі претензії мав би зняти отой надрукований на принтері листочок паперу.

І мені, чесно кажучи було би пофіг на їхню секту, якби це все не стосувалося двох речей: 1) ці хворі люди хочуть керувати країною, хоч багато з них мало б приймати ліки в стаціонарі Кульпаркова, 2) вони ганблять моє місто, знущаються з львів’ян розказуючи про те, що Садовий зробив нам тут мало не Гамерику.

Я пам’ятаю як після Майдану багато адекватних жителів Донбасу вибачалися перед українцями за Янека (при тому що якраз вони напевне і не були до цього вибору причетні). 

То й настав мій час вибачитися перед українцями за те, що Львів породив секту «Мюйотяхяпєя». Вибачте нас за це.

Mason Lemberg