Найбільша інвестиційна угода.

Президент Петро Порошенко сьогодні у Давосі підписав найбільшу інвестиційну угоду з початку війни 2014 року – загальний обсяг інвестиції становить 400 млн євро, або понад пів-мільярда доларів.

Але досить байдикувати, бо радіти в нас теж є багато чому, про що вам #РадіоТисячіМазеп й розкаже. Отже:

?????? Президент Петро Порошенко сьогодні у Давосі підписав найбільшу інвестиційну угоду з початку війни 2014 року – загальний обсяг інвестиції становить 400 млн євро, або понад пів-мільярда доларів.

Ці кошти будуть вкладені у спорудження вітрової електростанції, що стане однією з найбільших у Європі.

В Україну заходить новий стратегічний інвестор Total Eren, який є дочірньою компанією французького гіганта Total. Угода розширює співробітництво Укаїни є ЄБРР, який профінансує інвестицію на 150 млн євро. 

?????? Національний банк України визнаний найбільш прозорим центральним банком у 2018 році за рейтингом престижного журналу «Central banking awards».

Це стало справді несподіваним визнанням НБУ, який отримав таку нагороду вперше у своїй історії. Так, де там мої моськи, які на Гонтареву тявкали? Мовчать? І чому я не здивована? 

?????? Прибуток ПриватБанку у минулому році склав 11,7 млрд грн.

Голова Правління Петро Крумханзл назвав фінансовий результат Приватбанку найкращим на початку економічної кризи в Україні і початку війни з РФ. Як тут не згадати «ефективне» керівництво його женевською бабусею-рятівницею всєя Дніпра, яке призвело до того, що банк довелося рятувати терміново. 

?????? Національний банк України планує до кінця року знизити облікову ставку.

Головна причина — тренд на зниження інфляціїдо 15-17% з 18% річних, відмітив голова правління Піреус Банку Сергій Наумов. Тут вступає хор пташок-зрадофілів із арією «корупція! Тарифи! Ааааа! Ооооо! Уууууу!»

?????? Державна фіскальна служба повідомила, що в Україні майже 5 тисяч офіційних міліонерів і один мільярдер.

Майже половина їх (45%) живуть у Києві. Так, понаїхали, мабуть. 

Китай протягом наступних 2-х років надасть Україні понад 50 одиниць спеціальної аварійно-рятувальної техніки та обладнання для потреб Державної служби України з надзвичайних ситуацій. 

?????? Сайт Вселенського патріархату оновив диптих помісних православних церков, додавши до переліку Православну церкву України.

Це оновлення на сайті Вселенського патріархату розвіює ще один фейк про те, що Томос ПЦУ «несправжній», тому що наша Церква навіть «не входить в список визнаних помісних церков». Відверто жаль сектантів. Хоча ні. Зовсім не жаль. 

?????? Україна увійшла у ТОП-5 світових експортерів масла, експортувавши за 10 місяців минулого року 24,4 тисячі тонн вершкового масла.

Попереду Нова Зеландія, країні ЄС, Білорусь та США. До речі, цей показник України на 17% перевершив позаминулорічний. *місце для цитати про масло з Майстра*

?????? Приватний оператор пасажирських перевезень Leo Express (Чехія) планує в грудні 2019 року запустити перший потяг від кордону України до Праги через Краків.

Передбачається, що поїзди ходитимуть до чотирьох разів на день і забезпечать рух пасажирів між Львовом і Прагою. Нє, не потрібний безвіз, зовсім геть ніяк. 

?????? Кабінет Міністрів України ухвалив приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу, що у подальшому сприятиме мобілізації науково-дослідного потенціалу багатьох європейських країн. 

Алла Комарова