Нептун. Максимум.

ПУСКИ “НЕПТУН”: ЦІЛЬ ЗНИЩЕНА НА МАКСИМАЛЬНІЙ ВІДСТАНІ

В Україні успішно випробували нову протикорабельну українську крилату ракету “Нептун”.

Про це 5 грудня під час урочистостей до Дня Збройних Сил України заявив міністр оборони Степан Полторак.

“Буквально 10 хвилин тому мені доповіли про успішне завершення випробувань протикорабельного комплексу “Нептун”, про продовження ресурсу і модернізацію 125 комплексу (мова йде про С-125, – редакція), і навчальних пусків по морським цілям”, – сказав він.

Пуски С-125 по морським цілям

Як розказав Секретар РНБО Олександр Турчинов, під час пусків були уражені всі цілі.
«За результатами ураження плавзасобів, модернізовані С-125 довели свою ефективність. Відбулось 8 пусків під час яких було знищено 8 надводних цілей. Це дуже гарний результат, який доводить, що ці модернізовані комплекси здатні забезпечити надійний захист від агресії як з повітря, так і з моря, та значно посилять берегову оборону Чорноморського та Азовського узбережжя», – наголосив О. Турчинов.

Ракета Нептун у пусковому контейнері

Також відбувся черговий етап випробувань крилатої ракети “Нептун” – цього разу здійнювались пуски на максимальну дальність у 280 км.

«Завдання, яке було поставлене сьогодні для крилатих ракет, – перевірка на дальність та точність ураження надводних цілей», – сказав Секретар РНБО України, додавши, що ціль було знищено на відстані 280 кілометрів.

Ракета Нептун 5 грудня 2018 року

Перші льотні випробування нової української крилатої ракети наземного базування відбулись 30 січня 2018 року. Випробування під час яких перевірялись їх льотні характеристики та робота систем ракети пройшли успішно.