Новий термінал аеропорту Запоріжжя збудовано на 40%.

Про це повідомив у Facebook голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

— «Побувавши на будівельному майданчику, я переконався, що перша половина будівництва буде завершена в грудні 2018 року. Тож ми зможемо побачити концепцію будівлі та при наявності опалення, можна буде виконувати внутрішні роботи.

  • Загальна площа забудови складає 6 657,4 м².
  • Планується, що в майбутньому пропускна спроможність пасажирського термінала складатиме 400 пас/год, у тому числі: міжнародного сектору — 250 пас/год, внутрішнього сектору — 150 пас/год.
  • Загальна площа триповерхового пасажирського термінала складе 12 321,90 м².
  • Ще 50,20 м² буде відведено під газову котельню, 372 м² — для насосної станції господарського питного та протипожежного водопостачання і 66,25 м² — для трансформаторної підстанції.

Загальна кошторисна вартість будівництва станом на 22.05.2017, складає 543 млн. 159,313 тис. грн. з місцевого бюджету м. Запоріжжя та інших джерел. Тривалість будівництва – 24 місяці, завершення заплановано на грудень 2019 року.

Крім того, дуже добре, що наш аеропорт лишився у комунальній власності міста Запоріжжя. А це говорить про те, що після оновлення терміналу міський бюджет, а відповідно й громада зможуть заробляти кошти.

Якщо в минулому році прибуток аеропорту склав близько 50 мільйонів гривень, що дало можливість підприємству розвиватись. То в поточному році потенційний приріст складає 20-30%.

Тож, заробляючи, власні кошти, Міжнародний аеропорт Запоріжжя має змогу вкладати їх у власний розвиток. Адже чимало міжнародних авіакомпаній готові співпрацювати саме із Запоріжжям, за умови оновлення терміналу» — написав він.