Новий цех КБ «Південне».

В КБ Південне відкрили новий цех збирання космічних апаратів.

В КБ Південне відкрили новий цех збирання космічних апаратів.

В новому цеху вже складються:

✅ український супутник Січ-2-1 — розробляється в рамках Національної космічної програми України і призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі високої якості в наукових, оборонних та інших цілях.

✅ український супутник YuzhSat — для космічного експерименту наукового проекту «Аерозоль»

✅ український супутник Мікросат — для багатозонального моніторингу динамічних процесів в іоносфері)

У КБ «Південне» побудовано та введено в експлуатацію цех збирання й електровипробувань космічних апаратів, який відповідає найсучаснішим світовим стандартам.

Про це повідомляє пресслужба підприємства.

Наприкінці 2018 року уряд схвалив проект Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2019-2023 роки».

Саме завдяки новому цеху космічних апаратів, побудованому на базі конструкторського бюро «Південне», буде можлива реалізація комплексу робіт космічної програми щодо створення супутників дистанційного зондування Землі серії «Січ», космічних апаратів наукового призначення типу «Мікросат» та YuzhSat, технологічних мікро- і наносупутників, перспективних космічних апаратів для орбітального сервісного обслуговування.

Сьогодні у КБ «Південне» вже проводиться складання льотних зразків космічних апаратів: «Січ-2-1» (КА дистанційного зондування Землі), YuzhSat (КА для космічного експерименту наукового проекту «Аерозоль») та «Мікросат» (КА багатозонального моніторингу динамічних процесів в іоносфері).

Загальна площа нового цеху КА — 1000 м2, з яких майже 300 м2 займає робочий зал чистого приміщення, в якому система вентиляції і кондиціонування постійно забезпечує температуру 18-25° C і клас чистоти повітря 100000 відповідно до міжнародного стандарту ISO 14644-1:2015.

Такі високі вимоги необхідні для попередження попадання пилу на оптичні та інші системи супутників.

Наявність в КБ «Південне» такого цеху дозволить зберегти в Україні можливість виробництва КА і створити на нашому підприємстві замкнутий цикл розробки, виготовлення та випробування супутників.