Оборона Убенсдорфа.

#CombinedResolve X – Day 13: фінальний бій - оборона Убенсдорфа / final battle - Ubensdorf's defense

Завершальною фазою багатонаціональних навчань Combined Resolve X стала оборона імітаційного містечка Убенсдорф силами зведеного підрозділу Збройних Сил України.

Наші військові перетворили місто на справжню фортецю: створили декілька ліній перешкод з мінних полів та колючого дроту та приготували до оборони практично кожну будівлю у місті, крім визначених місць для укриття цивільних.

Один танк зайняв позицію в місті, інші влаштували засідки за межами населеного пункту для удару з тилу по скупченню техніки противника.

Сили BLUEFOR стягнули до Убенсдорфу батальйонно-тактичну групу на бронемашинах Bradley, Rosomak і автомобілях HMMV та за підтримки артилерії, танків Abrams і вертольотів Apache розпочали штурм.

До початку штурму противник уникав вражати цілі всередині міста, тому артилерійська підготовка та вогонь з вертольотів вівся по його околицях, де, на їхню думку, могли бути влаштовані засідки.

Згодом стало відомо, що командування навчань прийняло рішення не залучати танкові підрозділи обох сторін у боях за Убенсдорф, за виключенням одного Т-84 який вже знаходився у місті. На початку бою він відіграв важливу роль підбивши три бронемашини Bradley та створивши затор на в’їзді до міста.

Це змусило командування BLUEFOR проводити подальший штурм піхотинцями без підтримки техніки та відкрити вогонь артилерії по місту щоб знищити український танк. Такі дії призвели до втрат серед мирного населення, чого намагалися уникнути обидві сторони.

Під вогнем українських десантників, за допомогою інженерно-вибухових засобів, піхотинці противника зробили декілька проходів у загородженнях навколо міста та закріпилися на його околицях знищивши два БТР-80.

Але при спробі подальшого просування залишки передової штурмової групи були знищені. Втім, за ними підтягнулися основні сили BLUEFOR. Зав’язався вуличний бій.

Завдяки добре налагодженій роботі з місцевим населенням українським військовослужбовцям було відомо про систему підземних комунікацій під містом яка сполучає деякі будівлі.

Відтак українські десантники мали змогу безпечно переміщатися між забарикадованими зсередини будівлями не виходячи на поверхню, а противник був змушений з великими втратами штурмувати кожен дім.

Загальні втрати сил BLUEFOR понад три роти із п’яти наявних.

— Ми намагаємось тут, у спільному багатонаціональному тренувальному центрі, відтворити реальність бою і показати наскільки бій може бути важким. Я думаю, що солдати які тренувалися сьогодні тут зрозуміли наскільки складним може бути бій у населеному пункті.

І українські військові, які грали роль поганих хлопців, провели велику роботу та дійсно відтворили всі труднощі такого бою, — зазначив старший інструктор спільного багатонаціонального тренувального центру підполковник Раєн Вайлі.