Одеська кмітливість.

Сім навчально-бойових літаків L-39ZA військово-повітряних сил Болгарії ремонтуються зараз на Одеському авіаційному заводі.

Одеський авіаційний завод ремонтує літаки для країни НАТО. Сім навчально-бойових літаків L-39ZA військово-повітряних сил Болгарії ремонтуються зараз на Одеському авіаційному заводі. Про це повідомляє Думська.

Як стало відомо, роботи підприємству замовила приватна компанія Jotov & Son, яка виграла оголошений болгарським міністерством оборони тендер на ремонт і подальше обслуговування крилатих машин (які, за даними «Думській», належать цій же фірмі, болгарські військові ними тільки користуються).

У пошуках підрядника болгари вибирали з кількох фірм. Суперником Jotov & Son був безпосередній виробник L-39 — чеське підприємство Aero Vodochody.
Спочатку чехи почали вимагати за свої послуги більше 16 мільйонів євро, потім погодилися зробити цю роботу за 10 мільйонів, однак Jotov & Son знизив вартість, запропонувавши 8,61 мільйонів — і виграв.

Основні труднощі для чеського виробника полягає в тому, що на літаках встановлений двигун АІ-25ТЛ українського держпідприємства «Івченко-Прогрес». У Aero Vodochody немає ні ліцензії, ні технології для його ремонту.

Одесити ж освоїли повний цикл ремонту і модернізації L-39 (включаючи ремонт запорізького двигуна) ще в кінці 1990-х років, тому змогли запропонувати набагато більш адекватну ціну. Ну і заробітні плати у нас набагато нижче, на жаль, ніж в Чехії, і це в даному випадку — конкурентна перевага.

L-39ZA є ударною модифікацією навчально-бойового L-39C. Основна відмінність ZA від С полягає в двоствольного 23-мм гармати ГШ-2-23, встановленої в носовій частині фюзеляжу під кабіною і закритою обтічником. У зв’язку з цим вся компоновка передній частині літака зазнала серйозних змін.

Одеський авіазавод вже більше 20 років ремонтує та модернізує літаки для Повітряних сил України. Всі L-39М1 і L-39М ВСУ модернізовані Одеським заводом з базової модифікації L-39С. Завод є найстарішим українським авіапідприємством, створеному в 1911 році.

Одеська кмітливість.
5 (100%) 8 votes


Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*