Окупанти не пустили ОБСЄ в район розведення військ.

І мінують маршрути патрулів ОБСЄ на Донбасі.

Ось таке потім буде «спостереження» проросійської ОБСЄ за антиконституційними виборами на ОРДЛо. Тобто, формула капітуляції Зеленського

Російські агресори не допустили спостерігачів спеціальної місії ОБСЄ до селища Петрівського, де в них встановлена камера.

“5 і 6 жовтня на контрольно-пропускному пункті на північній околиці Петрівського (непідконтрольне уряду України, в 41 км на південь від Донецька) член збройних формувань знову відмовив СММ у проїзді, посилаючись на “поточні інженерні та розмінувальні роботи”,

а також “роботу снайпера” в цьому районі, тим самим обмежуючи доступ СММ до своєї камери в Петрівському”, – зазначається у звіті спеціальної моніторингової місії.

В ОБСЄ зазначають, що це вже не перший випадок, коли спостерігачам відмовляли у проїзді.

Так, у щоденному звіті за 4 жовтня зазначається, що озброєний бойовик знов не допустив моніторингову місію до камери, яка фіксує порушення.

У звіті ОБСЄ за 7 жовтня додають, що камери СММ зафіксували кілька вибухів у районі Золотого. Також спостерігачі місії чули постріли зі стрілецької зброї. Крім того, один вибух пролунав неподалік від Петрівського.

Також російські окупаційні війська, аби не допустити спостерігачів ОБСЄ до військових об’єктів, навмисно встановлюють на маршрутах їхнього руху таблички про замінування.

Про це заявив начальник Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак в інтерв’ю виданню «Телеком».

«Фіксуються численні випадки прямого втручання окупаційних військ в роботу місії ОБСЄ. З метою недопущення патрулів ОБСЄ до військових об’єктів бойовики навмисно встановлюють хибні позначки «мінні поля» або «заміновано» на маршрутах руху», — сказав він.

Загалом, за інформацією Хомчака, окупанти, попри досягнуті домовленості, встановлюють мінні поля вздовж усієї лінії розмежування та в районах транспортних комунікацій.

«Розширення мінних полів та відсутність позначок суттєво підвищують рівень небезпеки. Регулярно трапляються випадки підриву місцевих мешканців та цивільного пасажирського автотранспорту», – наголосив начальник ЗСУ.

За його словами, російська армія використовує територію Донбасу як військовий полігон для випробування новітніх системи озброєння. Зокрема, тут проходять апробацію комплекси радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки,

безпілотні літальні апарати, системи наведення високоточної зброї (керовані боєприпаси), наземні станції артилерійської розвідки, захищені засоби цифрового зв’язку, тактичне спорядження та снайперська зброя.

«В розпорядженні компетентних органів є чимало захоплених зразків зброї, що є на озброєнні виключно в ЗС РФ та вкотре доводить безпосередню участь РФ у збройному конфлікті на території України», — наголосив Хомчак.

Він підкреслив, що безпосередньо в смузі відповідальності Об’єднаних сил РФ продовжує утримувати потужне угруповання військ.

Основу керівного і командного складу в ланці бригада/полк та штаби армійських корпусів становлять кадрові офіцери й генерали ЗС ФР, які мають досвід бойових дій, набутий у «гарячих точках» на пострадянському просторі, Близькому Сході та в інших збройних конфліктах.