Повернення Росії до ПАРЄ руйнує принципи Європи.

Росія не виконала жодної з резолюцій, ухвалених ПАРЄ, а її повернення до Асамблеї руйнує цінності та принципи Європи.

Про це у виступі в ПАРЄ заявила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко, передає сайт «Європейської солідарності».

«Збройна агресія Росії триває вже 5 років. Результат — близько 13 тисяч вбитих, 30 тисяч поранених, сотні заручників та політв’язнів Кремля. З початку російської агресії Асамблея ухвалила десятки резолюцій, однак, РФ не виконана жодної з них. Асамблея засудила незаконний референдум у Криму, закликала припинити переслідування кримськотатарського народу та надати повний доступ місії ОБСЄ… Не виконано», — акцентувала Геращенко.

Вона додала: «Асамблея засудила невиконання Росією Мінських угод, закликала припинити вогонь і звільнити всіх заручників та політв’язнів, а також у співпраці з МКЧХ провести пошук зниклих безвісти… Не виконано!».

Геращенко вкотре наголосила, що кількість політв’язнів Кремля сягає близько 100 осіб і десятків заручників з окупованого Донбасу. Всі вони утримуються в повній ізоляції, без дозволу на листування чи відвідування структурами МКЧХ, іншими міжнародними організаціями

«Кремль продовжує незаконно утримувати Олега Сенцова, Володимира Балуха, Павла Гриба та інших», – зазначила Геращенко.

Також під час виступу Ірина Геращенко звернула увагу на резолюцію №2259 з вимогою до Росії розблокувати судноплавство, звільнити 24 українських моряків. І констатувала, що РФ всупереч рішенню Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі незаконно утримує українських військових.

«У листах, які я отримала від наших моряків з Лефортово, вони дякують світу за боротьбу, чекають на звільнення і пишуть, що свобода не обмежується тюремними мурами. Але ж чому тоді совість обмежується стінами цієї зали?», – зауважила перший віцеспікер.

«В рамках роботи гуманітарної групи в Мінську ми десятки разів закликали російську сторону звільнити бранців, однак Росія займає деструктивну позицію. Російська Федерація не виконала жодних резолюцій, ухвалених Асамблеєю», – підкреслила парламентар.

Резюмуючи, член партії «Європейська солідарність» Ірина Геращенко сказала: «Разом з тим, ціною руйнування цінностей і принципів та механізмів впливу Ради Європи обговорюється питання надання індульгенції Росії за всі скоєнні нею злочини. Ми не будемо голосувати за такі рішення і закликаємо колег не займатися фарисейством — і захистити фундаментальні цінності Ради Європи».

Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко назвала дебати у ПАРЄ щодо повернення делегації РФ “європейським майстер-класом з фарисейства”.

Про це вона написала у Facebook.

“Важко йдуть дебати в Страсбурзі. 68 депутатів записалися на виступи. Більшість європейців говорять страшні, насправді, речі. Мовляв, от 5 років працюють санкції проти РФ і вони нічого не дають, РЄ і ПАРЄ — не ті організації, які займаються безпековими питаннями чи захистом територіальної цілісності, це не наші задачі і компетенції,

що ми маємо подбати про майбутнє нашої організації і вимагати сплати від РФ внеску, гроші — це дуже важливо, найважливіше, ми маємо подумати про росіян, а не російську владу, й захистити право росіян на захист в ЄСПЛ …

Це європейський майстер- клас з фарисейства і спроби виправдати зраду принципів різними красивими словами, різними мовами, але від цього не менш огидними”, — написала Геращенко.

Політик додала, що її колеги з України — “чи не єдині в цій залі називають речі своїми іменами. Що це зрада. Що це індульгенція на вбивство.

Що українці, наша країна подарувала Європі мир, протистою чи ці 5 важких років агресору, а ім плювати на наші жертви. Ми згадуємо вбитих, поранених, заручників, моряків, в’язнів,ми говоримо європейцям про їх відповідальність і сором, про подвійні стандарти”.

Геращенко нагадала парламентаріям у ПАРЄ сьогоднішню статтю в “Le Monde”, де “йдеться про російського шпигуна, який працював генконсулом в Страсбурзі і мав повний доступ до офісу Генсека РЄ Янгланда, повний доступ до всіх офіційних документів організації. Янгланд на це боляче зреагував.

Але правда в тому, що Росія вже пустила свої щупальці надто глибоко, й ми відчуваємо, як метастази страшної хвороби сьогодні знищують РЄ. Була Мюнхенська змова, ми є свідками Старсбурськоі змови. Соромно за кожного, хто намагається виправдати цю ганьбу. Ми, українська делегація, не буде це виправдовувати. Нам важко.

Ми майже одні. Ці 5 років ми дійсно тримали оборону, за нами був Президент, був МЗС, була АП. Сьогодні наші сили набагато слабкіші. Й це перша ластівка. Повернення російської делегаціі в ПАРЄ- початок. Наступне — це скасування санкцій в ЄС.

Схоже, Європа до цього готова, а Німеччина, Франція, Італія, які виправдовують сьогоднішню ганьбу в Страсбурзі — теж знайдуть гарні слова це виправдати в грудні”, — пише Геращенко.

Також вона подякувала “кожному грузину, представнику країн Балтіі, британцю, які разом з нами б‘ються і називають речі своїми іменами — що це змова і зрада , що мова йде про фінансування ціною демократії”.

Російські пропагандисти у Страсбурзі чатують на українську парламентську делегацію в Парламентській асамблеї Ради Європи під парканами та кущами.

Про це написала у Facebook перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Мій ранок розпочався з пробіжки у супроводі камери скабєєвоі (Ольга Скабєєва — російська пропагандистка, журналістка та телеведуча на телеканалі «Росія 24» — ред.). Тепер вона чатує українську делегацію під парканами і кущами.

Й мчала за мною до ПАРЄ. Відмахнулася від неї як від настирливої навозної мухи, без жодного слова, гидую», — розповіла Геращенко.