Порошенко обурений нехтуванням соцзахисту українців у бюджеті-2020.

П’ятий президент України Петро Порошенко в кулуарах парламенту висловив обурення нехтуванням багатьма верствами соціального захисту українців у проєкті Державного бюджету на 2020 рік. Трансляцію вів «Прямий».

«Всі реформи, починаючи від сільської медицини — на це в них грошей немає. Починаючи від телемедицини, від якої залежать мільйони українців…

Ми маємо її запровадити! А сьогодні фактично перекрили фінансування тих проектів, куди вже витрачено мільярди державних коштів. Програма будівництва гуртожитків для військовослужбовців-контрактників — сьогодні також немає коштів на цю надзвичайно важливу реформу», — сказав Порошенко.

Він нагадав, що цього року було вперше запроваджено для найменш захищених верств населення, тобто для пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію — тринадцяту пенсію.

«Ця програма також не знайшла відображення в проекті Держбюджету, який зараз буде винесений на голосування. Допомога родинам з дітьми на третю і четверту дитину до 1,5 тисячі гривень щомісяця — зараз це також не є пріоритетом.

Тому наша позиція є абсолютно принципова — ми намагаємося донести ті надзвичайно успішні кроки щодо соціального захисту, мова йде і про субсидії, люди не мають постраждати від підвищення тарифів…

До речі, їх так палко обіцяли знизити, а на сьогодні ми жодного кроку в цьому напрямку не бачимо.

Намагаються знову обдурити людей. Європейська солідарність буде твердо стояти на тому, що ми маємо продовжувати реформи, які ведуть нас в Європейський Союз, які захищають соціально людей», — додав Порошенко.