ПРЕДСТАВЛЕНО “ДОЗОР-Б”.

У ВИКОНАННІ ПРИВАТНОГО ВИРОБНИКА.

У соціальній мережі Facebook Андрій Кульчицький опублікував знімок бойової машини з колісною формулою 4х4 під час випробувань.

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Автор публікації не вказав яка саме бойова машина на знімку, проте по візуальним ознакам – це український бронетранспортер “Дозор-Б” або його польський варіант під назвою “Oncilla”

В свій час ми вже розбирали по відмінностях цих бойових машин коли під  час святкування Сенегалом Дня Незалежності на військовому параді була помічена бойова машина “Oncilla” та зробили візуалізацію по різниці з “Дозор-Б”:


Кількість бійниць на БТР “Oncilla”

Та для порівняння кількість бійниць на “Дозор-Б”:


Кількість бійниць на БТР “Дозор-Б”

Інформація про продаж ліцензії на виробництво бронемашини «Дозор-Б» польській компанія «Міста» (Mista) з’явилась у 2013-у році. І вже на виставці озброєння в Польщі MSPO-2013 був продемонстрований варіант «Дозор-Б» під назвою Oncilla.

Перший бронеавтомобіль «Oncilla» був зібраний на Київському бронетанковому заводі, надалі виробництво мало відбуватись у Польщі, більш детальної інформації про поставки до третіх країн окрім Сенегалу знайти не вдалось.

На фото від Андрія Кульчицького продемонстровано саме бойова машина з двома бійницями на борту по прикладу польської “Oncilla”:


Бронетранспортер Дозор-Б/Онцила на випробуваннях Фото: Андрій Кульчицький

В обговоренні автор вказав, що вона має відношення до Науково-виробничої компанії «ВК Система», яка займається модернізацією багатоцільових тягачів МТ-ЛБ у санітарний варіант МТ-ЛБ-С та постачає їх до Збройних Сил України.

Чим саме є цей продемонстрований варіант – подальшим розвитком “Дозор-Б” чи локалізованим виробництвом “Oncilla” наразі не відомо, тому продовжуйте слідкувати за оновленнями.

Як відомо бронетранспортери “Дозор-Б” планувалось виготовляти на “Львівському бронетанковому заводі”, але після передачі перших десятьох машин про нові поставки чути не було.

Згодом, у 2016-у році з’явилась інформація від Сергія Згурця, що польський варіант проходить випробування в Україні, проте через три роки будь якої інформації про їх результати не було оприлюднено.