Підприємці вимагають скасувати е-чеки.

Представники Всеукраїнської громадської організації «Союз захисту підприємців” та представники мікро, малого та середнього бізнесу під КВЦ «Парковий», де о 12:00 розпочався перший етап чергового з’їзду партії «Слуга Народу”, проводять мирну неполітичну акцію #SaveФОП/ #ЗахистиФОП.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, поки що під «Парковим» зібралося близько 30 учасників, але люди продовжують підходити.

Пікет проходить спокійно, його учасники тримають у руках плакати «Не дамо знищити спрощену систему», «Я не лох! #SaveФОП», «Президент, тримай слово!», «Ні законам №128, 129!», «Скасувати вбивчі закони №128, 129».

Головна мета заходу — донести до представників партії «Слуга народу» вимоги мікропідприємництва — скасувати закони №128, 129, які, на їхнє переконання, знищують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Як вважають активісти, поки що є шанс переконати народних депутатів ініціювати законопроєкт, який би скасував (визнав такими, що втратили чинність) закони №12-8ІХ та129-ІХ .

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 17 жовтня підписав закони України № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», які парламент ухвалив 20 вересня 2019 року.

Ці закони передбачають розширення з 1 жовтня 2020 року обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для низки категорій фізосіб-підприємців II-IV груп, які працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку II-IV груп почнуть діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку II групи з 1,5 млн до 2,5 млн грн.

Передбачається запровадження програмних РРО, які можуть використовувати замість класичних РРО.

Закони також впроваджують механізм кешбека — відшкодування покупцям/споживачам 100% вартості придбаних товарів, робіт або послуг, якщо вони подали скаргу про порушення продавцем установленого порядку проведення розрахункових операцій і під час перевірки контролюючого органу було підтверджено наявність порушення.

Ця норма почне діяти з 1 жовтня 2020 року для покупок від 850 грн.