Ринок Європейського Союзу.

Український виробник гірничодобувного обладнання вийшов на ринок Європейського Союзу

На фотографіях виготовлене ​​в Україні механізоване кріплення ZRP15/35 для польської гірничодобувної компанії Polska Grupa Gornicza, повідомляє прес-служба компанії.

У червні цього року, компанія Corum GROUP виграла тендер на поставку 140 секцій кріплення для однієї з провідних польських видобувних компаній — POLSKA GRUPA GÓRNICZA (PGG). Ця перемога відкриває перед українськими машинобудівниками нові можливості по інтеграції в польський ринок.

Це перший для Corum великий контракт на поставку очисного обладнання на польський ринок. На місцевих шахтах використовується аналогічна кріплення польського виробництва, проте в PGG вирішили довірити виготовлення цього складного виду шахтного устаткування саме Corum.

«Даний ринок є для нас одним з найбільш привабливих в світлі реорганізації вугільної галузі Польщі, — коментує CEO Corum Group Михайло Потапов. Це — показник високої довіри до роботи нашої компанії.

У тендері PGG на поставку 140 секцій механізованого кріплення для шахти Sośnica ми конкурували з трьома провідними польськими машинобудівними компаніями і здобули перемогу, запропонувавши оптимальне співвідношення ціна-якість ».

POLSKA GRUPA GÓRNICZA, PGG — найбільша гірничодобувна компанія в Європі і найбільший виробник кам’яного вугілля в ЄС. Щорічно PGG видобуває 32 млн тонн сировини, яке йде головним чином для забезпечення потреб енергетичного сектору та роздрібного споживача.

Гірничодобувні райони шахт POLSKA GRUPA GÓRNICZA розташовані в 42 комунах Сілезького воєводства і 3 комунах Малопольського воєводства. Площа гірничодобувної діяльності охоплює 603 кв. км, а райони видобутку — 665 кв. км. Промислові ресурси становлять 2 910,8 млн т. У компанії трудяться 43 тис. Чоловік.

Corum GROUP — виробник обладнання для гірничодобувної галузі України і світу. Точкою відліку в історії компанії вважається 1889 рік. Тоді був створений перший з чотирьох найстаріших заводів компанії «Донецькгірмаш», який займався ремонтом і виготовленням найпростішого шахтного устаткування.

Через 2 роки, в 1891 році створюється завод «Світло шахтаря» в Харкові.
Ще одне підприємство компанії «Дружківський машзавод» розпочало свою роботу в 1893 році. Тоді в Дружківці було закладено чавуноливарний і сталеливарний завод, який випускав рейки для залізниці. Початок масового випуску гірничо-шахтного устаткування на заводі доводиться на 30-і роки XX століття.

Ще через два роки, в 1895 році, почалося будівництво заводу в Горлівці, який був орієнтований на ремонт імпортної видобувної техніки, але практично відразу почав випускати власну продукцію. Підприємство отримало назву «Горлівський машинобудівник».

У 1944 році був створений «Шахтспецбуд» — підприємство, яке спеціалізується на проходці гірських виробок в складних гірничо-геологічних умовах. Саме ці підприємства стояли біля витоків механізації видобутку корисних копалин на території колишнього СНД.

З 2006 року починається процес об’єднання і консолідації активів під одним ім’ям «Гірничі машини» (колишня назва компанії). У листопаді 2013 року компанія провела ребрендинг і стала називатися Corum GROUP.

З серпня 2014 року компанія не контролює підприємства «Донецькгірмаш», «Донецький енергозавод» і «Горлівський машинобудівний завод».