Нові СЕС України.

На Львівщині завершили будівництво першої черги однієї з найбільших сонячної електростанції Західної України «Яворів-1» потужністю 37 МВт.

4 жовтня, компанія «ЕНЕРГОПАРК «ЯВОРІВ» завершила будівництво першої черги однієї з найбільших сонячних електростанцій західної України — «СЕС Яворів-1», повідомляє прес-служба Укренерго.

230 тисяч сонячних панелей, збудованих на території колишнього Яворівського хімічного заводу, непридатних для сільськогосподарського, виробничого використання, збиратимуть врожай невичерпної та чистої сонячної енергії.

Сонячна електростанція «Яворів-1» приєднується до ВРУ-110 кВ підстанції 330 кВ «Яворів» Західної енергосистеми за допомогою кабельної лінії 110 кВ від ПС 110/10 СЕС.
Будівництво електростанції було розпочате в березні цього року.

Загальні інвестиції 65 млн євро.

Проект реалізовується за підтримки Європейського Банку Реконструкції та розвитку (ЄБРР), Інвестиційного фонду для країн, що розвиваються (IFU) та Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO).

Завершення усіх робіт і повне введення в експлуатацію заплановане на осінь 2019 року.

Загальна потужність СЕС складе 72 МВт

На території Чорнобильської електростанції відкрили сонячну електростанцію потужністю 1 МВт.

5 жовтня на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС відбулася офіційна церемонія відкриття сонячної електростанції Солар Чорнобиль, — повідомляє прес-служба компанії Солар Чорнобиль.

Сьогодні ми — перша АЕС, на майданчику якої генерується альтернативна енергія. Я вважаю дуже позитивним, що на станції знову є електричні потужності, і вони дають товарну продукцію — електричну енергію”, — зазначив виконувач обов’язків генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда під час урочистостей з нагоди відкриття СЕС.

Роботи з будівництва першої сонячної електростанції потужністю 1 МВт розпочалися в жовтні 2017 року. У процесі будівництва було встановлено 3762 сонячних модуля, побудовані та обладнані трансформаторні підстанції, створена система фізичного захисту конструкцій.

Солар Чорнобиль є спільним проектом консорціуму компаній «Rodina — Enerparc AG». Метою проекту Солар Чорнобиль є реалізація проектів відновлюваної енергетики на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Будівництво сонячних парків на забруднених територіях дає можливість Україні використовувати ці землі у господарській діяльності.

В Херсонській області ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 2 МВт.

18 вересня, в с. Виноградове Херсонської області компанія «СЕС ВИНОГРАДОВО» ввела в експлуатацію 3 чергу сонячної електростанції потужністю 1,956 МВт, повідомляє НКРЕКП