Скандальний суд поновив люстрованого заступника генпрокурора.

И если Вам вдруг показалось, что сегодня Окружной Админсуд вел себя прилично, то правильный ответ «неть».

Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді першого заступника Генерального прокурора Миколу Голомшу, якого звільнили за законом про люстрацію.

Дослівно: «Розглянувши адміністративну  справу за позовом Миколи Голомши до Генпрокуратури, ухвалив – визнати протиправним та скасувати наказ ГПУ про його звільнення з посади першого заступника Генерального прокурора і ухвалив поновити Голомшу на посаді.

Суд вважає, що позивач не може бути притягнутий до відповідальності лише в силу одного факту зайняття ним посади, що не визнавалося правопорушенням на час її зайняття позивачем».

Позиція ГПУ: У відомстві ще не отримали відповідне рішення суду і зазначили, що будуть його коментувати лише після ознайомлення.

Деталі: На думку суду, при проведенні люстрації, вина Голомші не була доведена, а ГПУ як відповідач не надала суду доказів того, що Голомша своїми діями сприяв узурпації влади президентом Віктором Януковичем, чи має стосунок до підриву основ нацбезпеки і оборони або порушення прав і свобод.

Голомшу звільнили за законом України «Про очищення влади». ОАСК пише, що у кожному випадку люстрації має бути дотриманий «індивідуальний характер», а вина працівника має бути доведена в кожному конкретному випадку.  

Суд мотивував рішення тим, що Голомша займав у ГПУ не політичну посаду, і не доведено правомірності застосування щодо нього процедур, передбачених законом про люстрацію.

Зокрема, ОАСК дійшов висновку «про недоведеність правомірності прийняття оскаржуваного рішення з підстав, у ньому зазначених, що є достатньою і самостійною підставою для скасування рішення про звільнення».

Юрий Бирюков