Спільні навчання типу PASSEX

У Чорному морі ВМС України та кораблі НАТО розпочали спільні навчання типу PASSEX

В акваторії Чорного моря кораблі Постійної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMG2) та Постійної протимінної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMCMG2) проводять спільні навчання типу PASSEX з кораблями і катерами Військово-Морських Сил ЗС України.

Метою маневрів є підвищення взаємосумісності, відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з’єднань та способів застосування катерних тактичних груп, здійснення спільних протимінних дій відповідно до стандартів НАТО.

У ході тренування мінні тральщики «LUPU DINESCU» МС Румунії, «ANAMUR» ВМС Турецької республіки та рейдовий тральщик «Генічеськ» ВМС ЗС України здійсню пошук та виявлення якірних і донних мін (імітаторів), а водолазні групи – їх обстеження.

Допоміжне судно «RHEIN» ВМС ФРН і морське водолазне судно «Почаїв» ВМС ЗС України виконали забезпечення пошуку виявлених мін.

До дій також залучався гелікоптер з фрегата «DE RUYTER», який виконував елементи тактичного маневрування. «Аккерман», «Бердянськ», «Вишгород», «Кременчук» та «Лубни».

Метою перших було відбиття малорозмірних швидкісних цілей, а других — імітація нанесення артилерійських ударів по бойовій групі багатоцільових кораблів.У ході тренування мінні тральщики «LUPU DINESCU» МС Румунії, «ANAMUR» ВМС Турецької республіки та рейдовий тральщик «Генічеськ» ВМС ЗС України здійснили пошук та виявлення якірних і донних мін (імітаторів), а водолазні групи – їх обстеження.

Допоміжне судно «RHEIN» ВМС ФРН і морське водолазне судно «Почаїв» ВМС ЗС України виконали забезпечення пошуку виявлених мін. До дій також залучався гелікоптер з фрегата «DE RUYTER», який виконував елементи тактичного маневрування.