Тоді не існувало не те що Московської церкви, не існувало навіть Московії.

Екзархат московської церкви (т.зв. «УПЦ МП») примазується до Хрещення Русі-України. Московська церква в Україні якусь там ходу організовує, молебні.

Треба знову нагадати: 1030 років тому не було ніякого хрещення Московії. Було Хрещення Києва, Русі. Тоді не існувало не те що Московської церкви, не існувало навіть Московії.

Вселенский Патриархат не признает за Москвой права организовать действа посвященные празднованию 1030 годовщины Крещения Руси-Украины и не собирается принимать в них участие.

Вселенський Патріархат:

Моcква не має підстав для оріанізації урочистостей з приводу подій наприкінці X ст. в Києві, а приєднання Київської Митрополії Московським патріархатом у другій полонині XVII ст. не визнається.

Як стало відомо, Вселенським Патріархом на отримане від глави РПЦ Кірілла (Гундяєва) офіційне запрошення взяти участь в урочистих заходах, присвячених «1030-летию Крещения Руси» було направлено відповідь щодо неможливості та недоцільності участі представників Вселенського Патріархату у заходах, що проводитимуться в РФ.

У відповіді Вселенського Патріарха також зазначено, що дійсні свята з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі відбуватимуться у Києві, в яких представники Вселенского Патріарха приймуть участь 28.07, і на які представники Вселенського Патріархату були запрошені та призначена відповідна делегація.

Досить різка відповідь Вселенського Патріарха обумовлена його чіткою позицією щодо відсутності у Москви підстав для організації урочистостей з приводу історичних подій, які мали місце наприкінці X ст. в Києві, та невизнанні «приєднання» Київської Митрополії Московським патріархатом у другій половині XVII ст.

Тому немає ніяких підстав, щоб представник московської церкви в Україні, ієрарх московської церкви, постійний член Синоду московської церкви — Онуфрій організовував святкування Хрещення України. Він, як чинуша чужої церкви, ніхто в цій історії. Він на це не має жодних прав.Особливо після того, як Вселенський Патріарх зробив роз’яснення з цього приводу. Варфоломій підтвердив, що Константинополь ніколи не визнавав перехід української церкви під владу московської. І навіть назвав такий перехід таким, що відбувся в неканонічний спосіб.

Більш того, через декілька днів після цього член Вселенського Синоду єпископ Елпідофор роз’яснив окремо — що Хрещення Русі (росів) це Хрещення українців, а не росіян. Тобто московити (як і їхня церква) не мають до цього жодного відношення.

Окрім того, навіть рівень свобод УПЦ МП визначають рішеннями Синоду РПЦ. Як це було лише недавно коли Синод РПЦ дав їй начебто самоуправлєніє. Але зрозуміло, що це є обманом. Якщо сусідня церква визначає твій рівень свободи, то ти її власність і частина.

УПЦ МП, що перебуває в єдності з Московським патріархатом, це частина Московської церкви.

Тож керівник цієї церкви, а насправді представництва РПЦ в Україні Онуфрій не має ніякого права на організацію святкування нашого українського свята.

Московська церква збирає і організовує українських віруючих під своїм керівництвом, показуючи тим самим, що частина українців святкує цей день з московською церквою, з московитами, своїми ворогами.

  • І через це Москва має якесь відношення до Хрещення Києва.
  • А отже і до Києва взагалі.
  • Що територіальні претензії Росії до України мають якісь історичні підстави.

І допомагають це робити ворогу такі зрадники як Онуфрій, що лише недавно приймав участь в пропагандистських акціях в Єкатеринбурзі. Де в тому числі було заявлено про адінарот.

Все це є можливим лише через те, що статус Української церкви є досі неврегульованим. Цією невизначеністю користується ворог, паразитуючи на нашому святі і змішуючись з нами. Це треба швидко виправляти.

Джон Смит