ТРИБУНАЛ ООН ЗОБОВ`ЯЗАВ РФ.

ВІДПУСТИТИ НАШИХ МОРЯКІВ.

І є первинна інформація, що незабаром Москва у якості «жеста доброї волі» передасть їх Медведчуку з метою підняття передвиборчого рейтингу опозиційної платформи «За життя». Як там не складеться, але маю надію, що у бранців Кремля з`явився світ в кінці тунелю. Все інше вторинно.
Далі буде…

Про це йдеться у рішенні трибуналу, оголошеному в суботу в Гамбурзі, повідомляє Європейська правда.

Ключові положення документу зачитав голова трибуналу, суддя Пак Чжин Хьон.

Серед іншого, суд зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернення в Україну.

“Трибунал вважає за необхідне вимагати від Росії звільнити три затримані українські кораблі, 24 затриманих моряків, та дозволити їм повернення в Україну”, заявив голова трибуналу.

Необхідно зауважити, що офіційний представник РФ був відсутній на слуханні; російська сторона відмовилася також надавати свої матеріали для слухання, однак за конвенційним правом ООН все одно лишається зобов’язана виконувати рішення.

За відсутності представника РФ трибунал використовував офіційну позицію Росії щодо подій поблизу Керченської протоки.

“Нам відомо, що Росія має інше бачення подій, що мали місце 25 листопада 2018 року”, – заявив голова трибунала.

Зокрема, суд заявив, що не знайшов підтверджень російської версії про провокаційн військову операцію України. “Секретне вторгнення українських моряків, на якому наполягає Росія, видається трибуналу дуже малоімовірною”, – йдеться у рішенні.

Також трибунал погодився із тим, що Україна вичерпала всі можливості домовитися із РФ про звільнення моряків без звернення до суду.

Helgi Sharp