Україна підтвердила готовність виконати головну вимогу Варшави.

Ось для чого і треба було прибрати В’ятровича.
Україна зняла заборону на проведення ексгумаційних робіт. Про відновлення наших зруйнованих пам’ятників якесь розпливчате «висловив сподівання на тісну співпрацю в питанні відновлення українських місць пам’яті в Польщі.».

Тобто з нашого боку поступка є, з боку Польщі ми лише маємо сподівання.

Ось і все. Влада шлємазлів злила інтерес України в польско-українських відносинах.

Цікаво, якби поляки зруйнували місця пам’яті жертвам Холокосту, Бородянський з Зеленським теж були такі поступливі? Питання риторичне.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявляє, що Україна очікує від Польщі необхідну документацію для початку проведення пошуково-ексгумаційних робіт на території нашої країни.

Як пише «Європейська правда», про це Бородянський повідомив після зустрічі з послом Польщі Бартошем Ціхоцьки.

«На виконання домовленостей президентів України та Польщі прийняв сьогодні посла Республіки Польща Бартоша Ціхоцьки. Зі свого боку підтвердив заяву президента України про зняття обмежень на пошуково-ексгумаційні роботи», — повідомив Бородянський на своїй сторінці у Facebook.

Питання заборони пошуково-ексгумаційних робіт на території України протягом багатьох місяців було одним із найбільш гострих у польсько-українських відносинах. Нагадаємо, після демонтажу пам’ятника воїнам УПА на кладовищі у Грушовичах на Підкарпатті в 2017 році влада України заборонила ексгумацію та пошук польських тіл.

Варшава наполягала, щоб Україна в односторонньому порядку відновила ексгумації. Україна вважала, що пошуково-ексгумаційні роботи можуть бути відновлені синхронно з розв’язання проблеми українських місць пам’яті в Польщі.

Бородянський зазначив, що отримав від посла Польщі лист-звернення польської сторони щодо надання відповідних дозволів на проведення робіт та пообіцяв оперативно надати відповідь.

«Роз’яснив польській стороні процедури, які діють в сфері проведення пошукових робіт, та закликав польську сторону подати якнайшвидше документацію відповідно до існуючих процедур для того, щоб розпочати роботи», — зазначив Бородянський.

За словами міністра, він «запевнив посла в повній підтримці всього процесу проведення робіт».

Бородянський також висловив сподівання на тісну співпрацю з мінкультури та Інститутом національної пам’яті Польщі в питанні відновлення українських місць пам’яті в Польщі.

Джон Смит