Україна скоро у ЄС та НАТО.

Україна подасть заявку на вступ до ЄС вже у 2024 році і на ПДЧ в НАТО в 2023-му.

«Багато хто не вірив, що Угода про асоціацію буде підписана, і що ми виграємо у Росії велику дипломатичну битву за її ратифікацію. Хочу нагадати кроки Росії, починаючи від референдуму в Нідерландах і закінчуючи спробами блокування в Європарламенті.

Угода діє, і частка ЄС в нашому експорті перевищила 42%, але це надійних 42%. В 2024 році ми подамо заявку на вступ до Євросоюзу», — заявив президент України Петро Порошенко у виступі на форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом».


Форум «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом» / Фото: Шамкін Данііл, Марків Михайло

Водночас Президент висловив переконання, що Україна також отримає і почне виконувати План дій щодо членства в НАТО.

«2023 рік — початок процедури щодо вступу в ЄС і підписання плану дій щодо членства в НАТО. Так нам диктують інтереси нашої держави», — йдеться у відеоролику, який показали на початку форуму.

У відео також зазначається, що 2020 рік має стати роком масштабного залучення інвестицій в українську економіку, а у 2021 році завдяки потужним інвестиціям темпи розвитку економіки повинні значно прискоритися, і, відповідно, стане можливим зростання заробітної плати, пенсій і соціальної допомоги.

У 2022 році, як наголошується у відеоролику, європейські стандарти стануть реальністю, а рівень життя кожного українця стане відчутно кращим.

У форумі взяли участь більше 3 тис. людей. Серед учасників — політичні, культурні і громадські діячі, військові та представники духовенства, зокрема прем’єр-міністр Володимир Гройсман, голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-спікер Ірина Геращенко, народний депутат України, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, лідер къримли Мустафа Джемілєв,

міністр соціальної політики Андрій Рева, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, народні депутати із фракції «Блок Петра Порошенка», предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук, поет Дмитро Павличко,

режисер Ахтем Сеітаблаєв, заслужена акторка Ірма Вітовська, дипломат і шоумен Дмитро Чекалкін, художник, автор сатиричних п’єс Лесь Подерв’янський та багато інш.