Україна та зобов’язання перед інвесторами в «зелену» енергетику.

З листопада 2019р Україна перестала виконувати тарифні зобов’язання перед інвесторами «зеленую» енергетику. Про це в Давосі розповів засновник компанії Vindkraft Ukraine Карл Стурен.

За інформацією шведського інвестора, в Тернопільській обл. рівень розрахунків за промисловими станціями у жовтні 2019р становив 100%, у листопаді — 80%, грудні — 30%, січні 2020р — 40%. У свою чергу, розрахунки з домашніми станціями по кожному з позначених місяців склали 0%.

«У кожної компанії, яка будувала ВЕС або СЕС, є кредити, вони вимагають обслуговування: щомісяця потрібно сплачувати тіло кредиту і відсотки.

Довго терпіти цю ситуацію складно. Виходить, що треба подавати в суд, але у «Гарантованого покупця» (ГарПО) є дефіцит.

Можна подавати на компанію до суду, блокувати рахунки, але на цьому — все. Тому позови — це не вирішення питання», — сказав Стурен.

Нагадаємо, на початку грудня 2019р був зареєстрований законопроект №2543 про поліпшення інвестклімату в сфері ВДЕ, передбачає добровільну реструктуризацію «зелених» тарифів (максимум на 15%) з одночасним продовженням строків їх виплат і скорочення термінів попередніх договорів.

Документ буд підтриманий галуззю.
Проте, голова комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус і Минэкоэнерго виступило категорично проти сценарію реструктуризації.

Влад Пономарь