Українські полярники знайшли «загублену» печеру в Антарктиді.

Знахідка українських полярників може стати великим науковим відкриттям: учасники експедиції виявили під кригою річку і два озера на нижньому маршруті, і відібрали звідти воду і лід для гідрохімічного аналізу і досліджень можливого змісту в них вірусів і бактерій за екологічним ДНК. Знахідки будуть досліджені в українських лабораторіях.

На нижньому маршруті учасники експедиції знайшли замерзле озеро, а наприкінці цього ходу – велетенський зал. Він заввишки 12 м (майже як чотириповерховий будинок), завширшки 8 м та завдовжки 30 метрів.

“У цьому залі виявили підлідну річку і два озерця, з яких науковці відібрали воду та лід для гідрохімічного аналізу і для подальших досліджень щодо наявності вірусів і бактерій за їхнім екологічним ДНК. Зразки льоду будуть збережені для докладнішого аналізу в лабораторіях України”, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, на глибині близько 20 метрів від поверхні, в одній з льодових брил полярники знайшли перо птаха. Воно має досить широке опахало, тобто, точно належить не пінгвіну. Дослідники ще з’ясовуватимуть, чиє це перо і скільки йому років. Для цього зразки пера теж планують доправити в Україну під час повернення експедиції.

Як повідомлялося, наприкінці березня на станцію Академік Вернадський вирушила 24-а Українська антарктична експедиція, яка проводить дослідження та підтримує роботу станції впродовж року.