Українські реформи.

Як змінюється медицина.

Реформа первинної медичної допомоги

З початку квітня 2018 року в Україні стартувала медична реформа. Громадяни почали підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, тобто фахівцями первинної медичної допомоги.

(
Впровадження первинки у Полтаві 

Майже 20 мільйонів українців уже обрали своїх сімейних лікарів. В державі триває медична реформа. У профільному міністерстві повідомляють: змінами в первинній медицині задоволені. Звісно, як і в будь-якій новій справі є лідери й аутсайдери, але загальний темп реформи навіть перевищує очікування, — кажуть посадовці.

Телемедицина на Київщині

Реформа сільської медицини є дуже важливою частиною реформи на первинній ланці, адже мешканці українських сіл повинні мати доступ до кваліфікованої медичної допомоги. У бюджеті на це передбачено понад 5 мільярдів гривень.


Реформа вторинної медичної допомоги

У 2019 році в Україні стартує реформа вторинної ланки медичної допомоги. Автономність медичних закладів та створення госпітальних округів, що гарантуватимуть населенню своєчасну та якісну медичну допомогу, за умови раціонального використання бюджетних коштів – ключові напрямки реформи.

Медична реформа: психічне здоров’я

Психічне здоров’я – важлива складова національної безпеки будь-якого суспільства, будь-якої нації. Тому, його збереження має бути пріоритетним напрямком діяльності медичної галузі та державної політики в цілому.

Медична реформа: анестезіологи

Реформування медицини в усьому світі – це безперервний процес. Адже, час не стоїть на місці, постійно з’являються новітні технології, ефективні методики та практики. В авангарді цих змін знаходяться анестезіологія та інтенсивна терапія, кажуть фахівці.

Медсестринство

Якісно новий рівень підготовки молодшого медичного персоналу, якому притаманні професійна компетентність, вміння контролювати ситуацію та самостійно приймати рішення – ключові напрямки реформування медичної освіти в Україні.

Якість медичної освіти

Якість медичної освіти є ключовим пріоритетом для міністерства охорони здоров’я України, заявляють у профільній інституції. Адже, саме від кваліфікації лікаря залежить стан здоров’я та життя громадян.

Відповідність освітнім стандартам ЄС, підвищення якості підготовки медичних кадрів, мотивація студентів та викладачів до самовдосконалення та створення університетських клінік — основні напрямки реформування медичної освіти в Україні.