Україні загрожує інформаційна окупація.

Наразі відбувається інфільтрація російських засобів масової інформації в український медіа-простір.

Про це заявила в ефірі «Прямого» міністр України у справах ветеранів Ірина Фріз.

«Зараз відбувається інфільтрація російських ЗМІ, так званого «Ехо Москви» в український медіа-простір. Чим це буде загрожувати нам? Це буде загрожувати інформаційною окупацією. Чому?

Тому що на Росії немає засобів масової інформації, на відміну від України. На Росії є машина пропаганди. І всі ліберальні або не ліберальні засоби масової інформації лише мають титр, що вони ЗМІ, а насправді виконують просто-на-просто вказівки і відпрацьовують пропагандистські меседжі Кремля.

Тому будь-які можливості, що дозволять цим «вестникам Кремля» прорости в український інформаційний простір, загрожує інформаційною окупацією України. Мені також дуже прикро, що Офіс президента, пан Богдан намагається через меседж, що нам не потрібні журналісти так само: або ми будемо говорити про хороші новини… так само запустити вже в Україні на зразок Росії машину пропаганди. Це дуже небезпечна річ», — наголосила Фріз.

Раніше перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що відкриття редакцій російських ЗМІ в Україні є неприпустимим, адже якщо вони функціонують в Росії, то їх діяльність дозволена Кремлем.